Zdjęcia do prawa jazdy - wymagania

Fotografia do prawa jazdy musi być aktualna (najlepiej nie starsza niż pół roku), kolorowa, wykonana w dobrej jakości i wymaganym rozmiarze. Właśnie takie zdjęcie do prawa jazdy zrobisz w salonie AB Foto w Galerii Korona przy Warszawskiej 26.


Kielce fotograf - wielkość zdjęcia do prawa jazdy

Urzędy akceptują wyłącznie zdjęcia do prawa jazdy wykonane w formacie 35 mm (szerokość) x 45 mm (wysokość). Rozmiar głowy określono na 34,5 mm, a odległość od czubka głowy do górnej granicy zdjęcia na 3 mm.


Fotografie do prawa jazdy - twarz i pozycja

Zdjęcie do prawa jazdy należy wykonywać en face. Robiąc fotografię, patrz przed siebie prosto w obiektyw, nie garb się ani nie obracaj. Zachowaj naturalny wyraz twarzy, nie otwieraj ust i nie zamykaj oczu. Twoje uszy na zdjęciach do prawa jazdy nie muszą być widoczne. Zwróć uwagę na to, aby brwi nie były przysłonięte przez oprawki okularów lub Twoje włosy. Zakłada się, że twarz na zdjęciach do prawa jazdy powinna zajmować 70-80% ich powierzchni.


Zdjęcia do prawa jazdy a makijaż

Przed wizytą u fotografa w Kielcach w salonie AB Foto w Galerii Korona możesz wykonać makijaż. Zadbaj jednak o to, by nie był on zbyt mocny i nie zmieniał konturów twarzy lub nie utrudniał rozpoznania Cię na fotografii.


Fotografie do prawa jazdy z zarostem

Nie ma przeciwskazań, aby na zdjeciu do prawa jazdy mieć brodę lub wąsy.


Okulary na zdjęciach do prawa jazdy

Jeżeli masz wadę wzroku, robiąc zdjęcia do prawa jazdy, możesz mieć założone okulary lub szkła kontaktowe. Uważaj jednak na to, by zbyt duże okulary nie zasłaniały Twoich oczu i brwi, a soczewki nie zmieniały koloru oczu.


Nakrycie głowy na fotografiach do prawa jazdy

Na zdjęciach do prawa jazdy nie możesz mieć nałożonego żadnego nakrycia głowy. Wyjątek stanowią powody religijne. Jeśli tak jest, do wniosku musisz dołączyć odpowiednie zaświadczenie od swojej wspólnoty wyznaniowej. Pamiętaj, że musi być ona zarejestrowana na terenie naszego kraju. O to, by Twoje zdjęcie do prawa jazdy było zgodne z wytycznymi urzędowymi zatroszczy się kadra pracownicza salonu AB Foto w Galerii Korona w Kielcach.


Biżuteria na fotografii do prawa jazdy

Na zdjęciu do prawa jazdy możesz mieć kolczyki, wisiorki lub inne ozdoby włącznie z piercingiem. Zwróć jednak uwagę na to, aby nie odbijały światła podczas robienia zdjęcia i nie zasłaniały Twojej twarzy.


Kadr zdjęć do prawa jazdy

Fotografie do prawa jazdy rób na jasnym jednolitym tle bez cieni, wzorów i ozdób ani żadnych widocznych przedmiotów.

Znajdź salon AB Foto na planie Galerii Korona (zostaniesz przekierowany na stronę galerii).AB Foto Kielce


Profesjonalna, doświadczona obsługa

Wysokiej jakości wydruki

Zdjęcia do prawa jazdy od ręki

Zgodne z wytycznymi polskich urzędów

Salon AB Foto w Kielcach czynny do późnych godzin wieczornych

Zdjęcia do prawa jazdy w Kielcach - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 • Gdzie w Kielcach wykonam zdjęcia do prawa jazdy?

  Fotografie do prawa jazdy w Kielcach zrobisz w salonie AB Foto w Galerii Korona, ul. Warszawska 26.

 • Do wniosku o wydanie prawa jazdy należy dołączyć jedno kolorowe i aktualne zdjęcie, które spełnia kryteria opisane na tej stronie.

 • Tak. Zdjęcia do prawa jazdy, zdjęcia do paszportu, a także zdjęcia do dowodu osobistego wykonywane są wg tych samych wytycznych.

 • Teoretycznie tak, chociaż w praktyce nie jest to dobre rozwiązanie. Przede wszystkim w domu trudno jest wykonać zdjęcie w określonym co do milimetra formacie. Problemem może być także zapewnienie warunków potrzebnych do wykonania dobrej jakości zdjęcia. Lepiej udać się do salonu AB Foto w Kielcach w Galerii Korona przy Warszawskiej 26, gdzie profesjonalne zdjęcia do prawa jazdy zrobisz „od ręki”.

 • Robiąc zdjęcie do prawa jazdy, postaw na wygodne, ale eleganckie ubranie w stonowanych i jednolitych kolorach. Na pewno warto wziąć pod uwagę koszulę, bluzkę, golf lub marynarkę.

 • W Kielcach zdjęcia do prawa jazdy (i nie tylko) wydrukujesz w salonie AB Foto, mieszczącym się w Galerii Korona przy ul. Warszawskiej 26. Swoje pliki możesz dostarczyć do nas na dowolnym urządzeniu przenośnym wyposażonym w USB i/lub łączność Bluetooth, pendrive, płycie CD/DVD albo na karcie TF lub SD.

 • Prawo jazdy w Kielcach odbierzesz w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego przy ul. Wrzosowej 44.

 • W urzędzie musisz zapłącić 100,50 zł. Na całkowity koszt prawa jazdy składają się jeszcze badania lekarskie, kurs oraz egzamin. Łączna kwota oscyluje w granicach 3000 zł.

 • Od 2020 roku nie ma obowiązku wożenia prawa jazdy. Policjanci mają możliwość sprawdzenia uprawnień w do kierowania pojazdem w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Przy sobie należy mieć jedynie dowód osobisty.

 • Od złożenia wniosku do odbioru gotowego dokumentu mija zazwyczaj do 10 dni. Termin ten może ulec zmianie w zależności od liczby interesantów.