Zdjęcia do prawa jazdy - kryteria

Fotografia dołączana do wniosku o prawo jazdy musi być kolorowa oraz aktualna, najlepiej wykonana w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Zdjęcie do prawa jazdy musi być wykonane w określonym formacie.


Fotograf Jastrzębie-Zdrój - wielkość zdjęcia do prawa jazdy

Fotografia do prawa jazdy musi mieć rozmiar 35 x 45 mm. Długość głowy powinna wynosić 34,5 mm, a odległość od górnej krawędzi zdjęcia do włosów 3 mm. Fotografia cyfrowa do prawa jazdy musi mieć rozdzielczość równą lub większą od 480×615 pikseli.


Mimika i twarz na zdjęciach do prawa jazdy

Na zdjęciu do prawa jazdy musisz się patrzeć prosto w obiektyw. Pamiętaj, aby się nie pochylać i nie skręcać głowy. Zachowaj naturalny wyraz twarzy, zamknij usta i nie mruż oczu. Zwróć uwagę, aby Twoje brwi nie były przysłonięte przez włosy ani oprawki okularów. Uszy na zdjęciu do prawa jazdy nie muszą być widoczne, a włosy nie muszą się mieścić w kadrze. Zdjęcie do prawa jazdy spełniające wszystkie wymogi formalne wykonują pracownicy salonu AB Foto w Galerii Zdrój przy Podhalańskiej 26 w Jastrzębiu-Zdroju.


Makijaż na fotografiach do prawa jazdy

Na zdjęciach do prawa jazdy możesz być pomalowana. Twój makijaż nie powinien być jednak zbyt intensywny, aby nie utrudniał rozpoznania Cię na zdjęciu.


Zarost a zdjęcie do prawa jazdy

Możesz zrobić zdjęcie do prawa jazdy z zarostem, jeśli nie zasłania Twojej twarzy, utrudniajac określenie Twojej tożsamości.


Okulary na zdjęciach do prawa jazdy

Soczewki i okulary korekcyjne są dozwolone na zdjęciach do prawa jazdy. Uważaj jednak, aby zbyt duże oprawki nie zasłaniały Twoich brwi, a szkła kontaktowe nie zmieniały koloru źrenic. Na zdjęciu możesz mieć przyciemniane okulary, jeżeli jest to podyktowane Twoim stanem zdrowia. Pamiętaj, aby w takim przypadku uzyskać od lekarza stosowne zaświadczenie i dołączyć je do wniosku.


Zdjęcia do prawa jazdy w nakryciach głowy

Fotografii do prawa jazdy nie można wykonywać w nakryciach głowy. Wyjątek stanowią względy religijne. W takiej sytuacji masz obowiązek dostarczyć do urzędu dokument poświadczający Twoją przynależność do danej wspólnoty oficjalnie zarejestrowanej na terenie naszego kraju.


Ozdoby na fotografiach do prawa jazdy

Na zdjęciach do prawa jazdy mogą być widoczne kolczyki lub inna biżuteria, pod warunkiem, że nie zasłania Twojej twarzy i nie odbija światła, utrudniając zrobienie zdjęcia.


Tło do zdjęć do prawa jazdy

Zdjęcia do wniosku o prawo jazdy należy robić na jednolitym jasnym tle bez ozdób czy wzorów. Na fotografii nie może być uchwycony żaden przedmiot ani żadna inna osoba. W Jastrzębiu-Zdroju profesjonalne fotografie do prawa jazdy i wszystkich innych dokumentów tożsamości wykonasz w Galerii Zdrój, gdzie mieści się salon AB Foto.

Znajdź salon AB Foto na planie Galerii Zdrój (zostaniesz przekierowany na stronę galerii).AB Foto Jastrzębie-Zdrój


Profesjonalna, doświadczona obsługa

Wysokiej jakości wydruki

Zdjęcia do prawa jazdy od ręki

Zgodne z wytycznymi polskich urzędów

Salon AB Foto w Jastrzębiu-Zdroju czynny do późnych godzin wieczornych

Zdjęcia do prawa jazdy w Jastrzębiu-Zdroju - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania