Zdjęcia do prawa jazdy - wymogi formalne

Zdjęcie do dowodu osobistego musi być aktualne. Najlepiej, aby było wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Jeżeli w tym czasie Twój wygląd diametralnie się zmienił, warto rozważyć wizytę w naszym salonie AB Foto w Białymstoku, gdzie profesjonalna obsługa wykona nową fotografię do dowodu, zgodnie z rządowymi wytycznymi.Fotografia do prawa jazdy musi być kolorowa, aktualna, bez śladów zniszczeń, wykonana w określonym formacie.


Fotograf Białystok - format zdjęć do prawa jazdy

Fotografia do prawa jazdy musi mieć rozmiar 3,5 cm(szerokość) x 4,5 cm(wysokość). Długość głowy została określona na 3,45 cm, a odległość od górnej granicy zdjęcia do czubka głowy na 0,03 cm. Jeżeli dostarczasz zdjęcie do prawa jazdy na nośniku cyfrowym, zadbaj by jego rozdzielczość nie była mniejsza niż 480×615 pikseli. Profesjonalne zdjęcia do prawa jazdy w Białymstoku „od ręki” wykonasz w salonie AB Foto w Alfa Centrum przy Świętojańskiej 15.


Twarz na zdjęciach do prawa jazdy

Na fotografiach do prawa jazdy zachowaj naturalny wyraz twarzy. Miej otwarte oczy i zamknięte usta. Patrz prosto w obiektyw, nie pochylaj się i nie skręcaj głowy. Twoje brwi nie mogą być zasłonięte. Uszy na zdjęciach do prawa jazdy nie muszą być widoczne, natomiast włosy mogą wychodzić poza kadr. Ważne, aby fryzura nie przysłaniała Twojej twarzy.


Fotografie do prawa jazdy a makijaż

Przed wizytą u fotografa możesz się pomalować. Zadbaj jednak o to, by makijaż nie był zbyt intensywny, tak by nie utrudniał rozpoznania Cię na zdjęciu w prawie jazdy. Twarzowe fotografie do prawa jazdy w Białymstoku, które przypadną Ci do gustu, zrobią pracownicy salonu AB Foto w Alfa Centrum.


Zdjęcie do prawa jazdy z zarostem

Broda i wąsy na zdjęciach do prawa jazdy są dozwolone, jeżeli nie są zbyt bujne i nie zasłaniaja Ci twarzy, utrudniając rozpoznanie Cię na zdjeciu.


Wady wzroku a zdjęcia do prawa jazdy

Jeżeli ze względów zdrowotnych nosisz okulary lub szkła kontaktowe, nie ma przeciwwskazań, aby zrobić w nich zdjęcia do prawa jazdy. Uważaj, aby brwi nie były zasłonięte przez zbyt duże oprawki, a soczewki nie zmieniały koloru Twoich oczu. Uwaga: Jeśli Twój stan zdrowia wymaga noszenia ciemnych okularów, załóż je do zdjęcia, a składając wniosek do urzędu, dostarcz stosowne zaświadczenie od lekarza.


Nakrycie głowy na fotografiach do prawa jazdy

Na zdjęciu do prawa jazdy nie możesz mieć żadnego nakrycia głowy. Wyjątek stanowią względy religijne. W takiej sytuacji do wniosku o prawo jazdy dołącz zaświadczenie o przynależności do danej wspólnoty zarejestrowanej oficjalnie na terenie Polski. Pamiętaj jednak, że nakrycie głowy nie może zasłaniać Twojej twarzy.


Fotografie do wniosku o prawo jazdy - biżuteria

Robiąc zdjęcie do prawa jazdy, możesz mieć założone ulubione kolczyki czy wisiorki. Zwróć jednak uwagę na to, aby nie odbijały światła i nie utrudniały wykonania fotografii.


Tło i kadr na fotografiach do prawa jazdy

Zdjęcia do prawa jazdy rób na jednolitym jasnym tle. W kadrze nie mogą być widoczne żadne przedmioty, cienie ani padające światło.

Znajdź salon AB Foto na planie Alfa Centrum (zostaniesz przekierowany na stronę galerii).AB Foto Białystok - Alfa Centrum


AB Foto Białystok


Profesjonalna, doświadczona obsługa

Wysokiej jakości wydruki

Zdjęcia do prawa jazdy od ręki

Zgodne z wytycznymi polskich urzędów

Salon AB Foto w Białymstoku czynny do późnych godzin wieczornych

Zdjęcia do prawa jazdy w Białymstoku - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 • Gdzie w Białymstoku zrobić zdjęcie do prawa jazdy?

  Fotografie do prawa jazdy w Białymstoku zrobisz w salonie AB Foto zlokalizowanym w Alfa Centrum, ul. Świętojańska 15. Wszystkie zdjęcia do dokumentów wykonujemy „od ręki”.

 • Składając wniosek w urzędzie, do dokumentów musisz dołączyć jedną kolorową i aktualną fotografię.

 • Zdjęcia do prawa jazdy są takie same jak zdjęcia do dowodu oraz zdjęcia do paszportu. Te same fotografie możesz wykorzystać we wniosku o wydanie powyższych dokumentów.

 • Możesz zrobić zdjęcie do prawa jazdy telefonem lub aparatem w domu, jednak to rozwiązanie rodzi pewne problemy. Przede wszystkim samemu trudno jest uzyskać odpowiednie proporcje zdjęcia, a także zapewnić odpowiednie warunki do jego wykonania. Lepiej udać się do salonu AB Foto w Alfa Centrum przy Świętojańskiej 15 w Białymstoku, gdzie „od ręki” zrobisz profesjonalne zdjęcie do prawa jazdy i nie tylko.

 • Idąc do salonu fotograficznego, postaw na ubrania w stonowanych kolorach bez krzykliwych wzorów. Na fotografiach do prawa jazdy doskonale sprawdzą się eleganckie bluzki, koszule lub marynarki.

 • Zdjęcia do dowolnego dokumentu tożsamości (i nie tylko) wydrukujesz w Białymstoku „od ręki” w salonie AB Foto w Alfa Centrum, ul Świętojańska 15. Pliki możesz dostarczyć na dowolnym urządzeniu obsługującym USB lub łączność Bluetooth, na pendrive, płycie CD/DVD lub karcie SD/TF.

 • Prawo jazdy w Białymstoku odbierzesz w Departamencie Obsługi Mieszkańców, Referat Rejestracji Pojazdów ul. J.K. Branickiego 3/5, 15-085 Białystok.

 • Składając wniosek, w urzędzie należy uiścić opłatę w wysokości 100,50 zł. Do tej kwoty dochodzą badania lekarskie, kurs oraz egzamin. Ceny te są ustalane indywidualnie. Obecnie koszt wyrobienia prawa jazdy wynosi około 3000 zł.

 • Nie, wystarczy dowód osobisty. Od 2020 roku policja może sprawdzić Twoje uprawnienia w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

 • Dokument zazwyczaj odbierzesz w ciągu 10 dni od chwili złożenia wniosku w urzędzie. Czas ten może ulec zmianie w zależności od ilości wydawanych uprawnień.