Wytyczne względem zdjęć do dowodu osobistego

Fotografie, które dostarczasz do urzędu, muszą być biometryczne. Przeczytaj wg jakich kryteriów muszą być robione.


Format fotografii do dowodu

Wymiary zdjęć do dowodu: 35x45 mm, rozmiar głowy: 34,5 mm, odległość od jej czubka do górnej granicy zdjęcia: 3 mm. 2,5 MB to maksymalny rozmiar zdjęcia w wersji cyfrowej.


Fotograf Wrocław Fabryczna - twarz na zdjęciu w dowodzie

Robiąc zdjęcie do dowodu, zachowaj naturalny wyraz twarzy, nie pochylaj się i patrz prosto w obiektyw. Twoje uszy na zdjęciu do dowodu mogą być zasłonięte przez włosy, a fryzura może wychodzić poza kadr. Najważniejsze by brwi i oczy były widoczne. Fotografie do dowodu spełniające te wszystkie wymogi zrobisz "od ręki" w salonie AB Foto w Magnolia Park, ul. Legnicka 58 we Wrocławiu.


Makijaż na fotografii w dowodzie osobistym

Jeśli na co dzień nosisz makijaż, pomaluj się przed wizytą w salonie fotograficznym. Jednak zwróć uwagę na to, by makijaż był na tyle subtelny, aby nie zmieniać owalu Twojej twarzy.


Zdjęcia do wniosku o dowód osobisty a zarost

Na zdjęciach do dowodu możesz mieć brodę i/lub wąsy.


Wady wzroku a fotografie do dowodu

Zdjęcia wykorzystywane w dowodach osobistych można robić w okularach. Nie mogą one jednak zasłaniać brwi ani oczu. Jeśli nosisz soczewki, koniecznie załóż takie, które nie zmieniają koloru oczu. Jeśli musisz mieć założone czarne okulary, zadbaj o to, by potwierdzić konieczność ich używania przez odpowiednie orzeczenie lekarskie.


Zakrywanie głowy - zdjęcia do dowodu we Wrocławiu

Na zdjęciach do dowodu musisz mieć odkrytą głowę. Jeśli jednak Twoja religia wymaga zakrycia głowy, dopilnuj, aby do urzędu koniecznie dostarczyć zaświadczenie o Twojej przynależności do danej grupy wyznaniowej. Wszelkich wskazówek w tym względzie udzielają pracownicy salonu AB Foto w Magnolia Park we Wrocławiu.


Biżuteria w kadrze zdjęć fotografii do dowodu

Na fotografii do dowodu możesz mieć ulubione kolczyki, wisiorek czy broszkę.


PDobry kadr na zdjęciach do dowodu osobistego

Zdjęcia do dowodów wymagają białego i jednolitego tła. Potrzebne jest także prawidłowe oświetlenie bez widocznych cieni. Profesjonalne warunki do robienia zdjęć do dowodu we Wrocławiu znajdziesz w salonie AB Foto w Magnolia Park, ul. Legnicka 58.


Zdjęcia dzieci do dowodów - fotograf Wrocław Fabryczna

Zdjęcia niemowląt oraz małych dzieci muszą spełniać takie same wymogi jak zdjęcia osób dorosłych. Jednak pozując do zdjęć, dzieci mają większą dowolność w kwestii robienia min (np. delikatny uśmiech) i przyjmowanej pozycji (np. pochylanie się). W salonie AB Foto w Magnolia Park we Wrocławiu zrobisz zarówno zdjęcia do dowodu dla osób dorosłych, jak i zdjęcia do dowodu dla dzieci.AB Foto Wrocław Fabryczna


Profesjonalna, doświadczona obsługa

Wysokiej jakości wydruki

Zdjęcia od ręki

Zgodne z wytycznymi polskich urzędów

Salon AB Foto w Magnolia Park we Wrocławiu czynny do późnych godzin wieczornych

Zdjęcia do dowodu osobistego we Wrocławiu Fabryczna - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania