Fotografie do wniosków o dowód - jakie wymogi

Zdjęcie do dowodu osobistego musi przedstawiać Twój aktualny wizerunek (najlepiej, aby było zrobione nie później niż w ciągu ostatnich sześciu miesięcy). Powinno być wykonane w kolorze w wysokiej jakości i określonym rozmiarze.


Jaki jest rozmiar zdjęć do dowodów

Wielkość zdjęć do dowodów: 35 x 45 mm (szerokość x wysokość). Wersja cyfrowa to 492 x 633 pikseli. Plik musi być mniejszy niż 2,5 MB. Odległość od czubka głowy do górnego rantu fotografii powinna wynosić 3 mm, a wysokość głowy 34.5 mm.


Pozycja i mimika na zdjęciach do dowodu - fotograf Warszawa Mokotów

Fotografie do dowodów rób patrząc prosto w obiektyw. Nie pochylaj się, nie skręcaj głowy. Pamiętaj, aby zachować naturalną mimikę twarzy (zamknięte usta bez uśmiechu, otwarte oczy). Twoje oczy oraz brwi muszą być Uszy na zdjęciach do dowodu mogą być zasłonięte, a fryzura może wychodzić poza kadr. Zakłada się, że 70-80% powierzchni zdjęcia powinna zajmować twarz.


Fotografie do dowodu - makijaż

Możesz zrobić makijaż przed wizytą w salonie AB Foto w Galerii Mokotów przy Wołoskiej 12, jednak musi być on subtelny, by nie zakrywał Twoich znaków szczególnych i nie utrudniał rozpoznania Cię na zdjęciu.


Zdjęcia do dowodu osobistego z zarostem

Zarost na fotografiach do dowodu jest dozwolony, jeśli nie jest zbyt bujny i nie zasłania Twojej twarzy.


Fotograf Mokotów - zdjęcia dowodowe w okularach

Nie ma przeciwwskazań, aby mieć założone soczewki lub okulary korekcyjne podczas robienia zdjęć do dokumentów tożsamości np. do dowodu. Zabronione jest jednak zakładanie oprawek, które zasłaniają brwi lub oczy oraz szkieł zmieniających kolor źrenic. W sytuacji kiedy ze względów zdrowotnych musisz mieć ciemne okulary do urzędu dostarcz zaświadczenie od lekarza. Wszelkich informacji na ten temat udzieli Ci przeszkolony personel w salonie AB Foto w Warszawie w Galerii Mokotów.


Zakryta głowa na zdjęciach do dowodu

Wykonując zdjęcia do dowodu osobistego, musisz ściągnąć nakrycie głowy. Jego posiadanie jest możliwe tylko wtedy, kiedy nakazuje Ci to Twoja religia. Wtedy do wniosku musisz dołączyć stosowne zaświadczenie od swojej wspólnoty. Musi ona działać legalnie i być zarejestrowana na terenie Polski.


Kolczyki i inne ozdoby a fotografie do dokumentów

Ulubione ozdoby możesz mieć na sobie pod warunkiem, że nie przeszkadzają one w wykonaniu zdjęcia.


Tło do zdjęć do dowodów osobistych

Zdjęcia do dowodu należy robić przy dobrym oświetleniu bez żadnych cieni, na jednolitym białym tle bez żadnych ozdób i widocznych przedmiotów. Zdjęcia do dowodu w profesjonalnych warunkach zrobisz w salonie AB Foto w Galerii Mokotów.


Zdjęcia do dowodów osobistych dla niemowląt i dzieci na Mokotowie w Warszawie

Wszystkie kryteria formalne są identyczne w przypadku zdjęć do dowodów dla dzieci jak i osób dorosłych. Z tą różnicą, że dzieci mają większą dowolność w kwestii mimiki twarzy (np. mogą delikatnie się uśmiechać). Profesjonalne zdjęcia dzieci do dowodów zrobisz w salonie AB Foto w Galerii Mokotów.AB Foto Warszawa Mokotów


Profesjonalna, doświadczona obsługa

Wysokiej jakości wydruki

Zdjęcia od ręki

Zgodne z wytycznymi polskich urzędów

Salon AB Foto w Galerii Mokotów w Warszawie czynny do późnych godzin wieczornych

Zdjęcia do dowodu osobistego w Warszawie na Mokotowie - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania