Wymogi formalne dotyczące zdjęć do dowodów

Fotografia do dowodu przede wszystkim musi być aktualna. Zakłada się, że powinna być zrobiona w ciągu pół roku przed złożeniem wniosku. Zdjęcie musi również umożliwiać rozpoznanie Cię na fotografii. Jakie jeszcze są kryteria dla zdjęć do dowodu...


Wymiar fotografii do dowodu osobistego - fotograf Szczecin

Zdjęcia do dowodów muszą być wykonane w formacie 35 x 45 mm. Jeżeli składamy wniosek online, zdjęcie w wersji cyfrowej powinno mieć minimalny wymiar 492 x 633 piksele. Plik nie może natomiast przekraczać 2,5 MB. Odległość od czubka głowy do górnego rantu zdjęcia musi mieć 3 mm, a wielkość głowy została określona na 34.5 mm.


Głowa i twarz na zdjęciach do dowodu

Pozując do zdjęcia do dowodu osobistego, musisz mieć wyprostowaną pozycję, patrzeć prosto w obiektyw, nie pochylać się i nie skręcać głowy. Zachowaj naturalny wyraz twarzy, nie uśmiechaj się zbyt szeroko i nie zamykaj oczu. Twoje uszy na zdjęciu do dowodu mogą być zakryte włosami, a fryzura nie musi mieścić się w kadrze. Zakłada się, że twarz powinna zajmować 70-80% powierzchni fotografii.


Fotografie do dowodu w Szczecinie - makijaż

Przygotowując się do zrobienia zdjęć do dowodu, możesz nałożyć subtelny makijaż. Powinien być on jednak delikatny, aby nie utrudniał rozpoznania Ciebie na zdjęciu. make up nie może także tuszować Twoich znaków szczególnych, zwłaszcza tych ujętych w dowodzie. Nie musisz jednak nakładać zbyt dużej ilości kosmetyków, aby na zdjęciach do dowodu wyglądać korzystnie. Wystarczy, że udasz się do salonu AB Foto w Szczecinie w Galaxy Centrum al. Wyzwolenia 18, gdzie nasi pracownicy wydobędą z Ciebie naturalne piękno.


Noszenie brody i wąsów na zdjęciach do dowodu

Posiadanie zarostu na fotografiach do dowodu jest jak najbardziej dozwolone. Nie może być on jednak zbyt bujny, by nie zasłaniał twarzy i nie utrudniał rozpoznania Ciebie na fotografii.


Okulary lub szkła kontaktowe na fotografii do dowodu osobistego - zdjęcia do dokumentów Szczecin

Jeżeli na co dzień nosisz okulary korygujące wady wzroku lub soczewki kontaktowe, możesz mieć je na zdjęciu. Zwróć jednak uwagę na to, by zbyt duże okulary nie zasłaniały Twoich brwi, a szkła nie zniekształcały kształtu i koloru oczu. Pamiętaj, że urząd wymaga dostarczenia zaświadczenia lekarskiego, jeżeli ze względów zdrowotnych na zdjęciach do dowodu musisz mieć ciemne okulary.


Fotografie do dowodu - nakrycia głowy

Nie zezwala się na zakrywanie głowy podczas robienia zdjęć do dowodu osobistego. Wyjątek stanowią względy religijne. W takiej sytuacji w urzędzie okaż zaświadczenie o przynależności do danej wspólnoty, która jest zarejestrowana oficjalnie na terenie Polski.


Ozdoby widoczne na zdjęciach do dowodu

Nie ma zakazu noszenia kolczyków czy innych ozdób podczas robienia zdjęć do wniosku dowodowego. Pod warunkiem, że nie przysłaniają twarzy i nie utrudniają wykonania fotografii.


Zdjęcia do dowodów osobistych - tło i drugi plan

Fotografie do dokumentów tożsamości należy wykonywać na białym jednolitym tle, bez widocznych cieni ani żadnych przedmiotów. Zdjęcia do dowodu spełniające wszystkie wymogi formalne zrobisz w Szczecinie salonie AB Foto w Galaxy Centrum przy al. Wyzwolenia 18.


Wymogi dotyczące zdjęć do dowodu dla małych dzieci - fotograf Szczecin

W kwestiach dotyczących rozmiaru czy wyglądu samego zdjęcia, fotografie do dowodów dla dzieci muszą być takie same, jak dla osób dorosłych. Dzieci na zdjęciach do dowodów mają jednak większą dowolność w kwestiach mimiki (np. szerszy uśmiech). W salonie AB Foto w Galaxy Centrum nasi pracownicy wykonują zarówno zdjęcia do dokumentów tożsamości dla dorosłych, jak i fotografie do dokumentów dla dzieci i niemowląt.AB Foto Szczecin


Profesjonalna, doświadczona obsługa

Wysokiej jakości wydruki

Zdjęcia od ręki

Zgodne z wytycznymi polskich urzędów

Salon AB Foto w Szczecinie czynny do późnych godzin wieczornych

Zdjęcia do dowodu osobistego w Szczecinie - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania