Wymagania względem zdjęć do dowodów

Fotografie do dowodu muszą być kolorowe i aktualne, tak by rozpoznanie Ciebie na zdjęciu było możliwe. Nie mogą nosić śladów zniszczenia i muszą mieć określoną wielkość.


Wielkość zdjęć do dowodu - fotograf w Rzeszowie

Zdjęcia do dowodu mają określony urzędowo format: 35 mm (szerokość) x 45 mm (wysokość). Składając wniosek online zwróć uwagę, by rozdzielczość zdjęcia w formie cyfrowej nie była mniejsza niż 492 x 633 piksele, a wielkość pliku nie przekraczała 2,5 MB. Głowa na zdjęciu do dowodu musi mieć następujące proporcje: wysokość głowy to 34.5 mm, a odległość górnej granicy fotografii do wierzchołka głowy to 3 mm.


Twarz i mimika a fotografie do dowodu osobistego

Wykonując zdjęcie do dowodu, spoglądaj prosto w kierunku obiektywu i nie przechylaj głowy w żadną stronę. Zachowaj naturalny wyraz twarzy, nie uśmiechaj się zbyt szeroko i nie mruż oczu. Zadbaj o to, by Twoje brwi nie były zakryte przez włosy. Uszy na zdjęciach do dowodu nie muszą być widoczne. Twoja głowa powinna mieścić się w 70-80% kadru.


Make up na zdjęciach do dowodów osobistych

Jeżeli w makijażu czujesz się pewniej, możesz być pomalowana robiąc fotografie do dokumentów tożsamości. Zadbaj jednak o to, by nie był on zbyt intensywny, nie zmieniał Twoich rysów twarzy i nie zakrywał znaków szczególnych ujętych w dowodzie. Pamiętaj, że nie tylko makijaż sprawi, że na fotografiach do dowodu będziesz się korzystnie prezentować. Równie ważny jest profesjonalny fotograf. Takiego znajdziesz w naszym salonie AB Foto w Rzeszowie w Galerii Millenium Hall przy al. Majora Wacława Kopisto 1.


Fotografie do dowodów a zarost

Jeśli zastanawiasz się, czy na zdjęciu do dowodu można mieć wąsy lub brodę, odpowiadamy, że tak. Nie mogą one być jednak zbyt bujne, by nie utrudniały identyfikacji Twojej osoby na zdjęciu.


Zdjęcie do dowodu osobistego z wadą wzroku

Jeżeli Twoja wada wzroku wymaga od Ciebie noszenia okularów lub soczewek, nie ma przeciwwskazań, aby mieć je na zdjęciu do dowodu. Do salonu AB Foto w Rzeszowie w Galerii Millenium Hall ubierz jednak oprawki, które nie zasłaniają Twoich brwi lub szkła kontaktowe, które nie zmieniają koloru Twoich oczu. W sytuacji, w której musisz nosić ciemne okulary, do wniosku o dowód dołącz stosowne zaświadczenie od lekarza.


Zdjęcia do dowodu w Rzeszowie - zakładanie nakrycia głowy na fotografiach do dowodu

Robiąc zdjęcie do dowodu, należy zdjąć nakrycie głowy. Wyjątkiem jest sytuacja, w której zakrywasz głowę ze względów religijnych. W takim przypadku musisz uzyskać oświadczenie o przynależności do danej wspólnoty zarejestrowanej w Polsce, które następnie dołączysz do wniosku o dowód.


Noszenie kolczyków i innych ozdób na zdjęciach dowodowych

Pozując do zdjęcia do dowodu, możesz mieć na sobie kolczyki lub inną biżuterię. Nie może ona jednak utrudniać zrobienia fotografii (np. odbijając światło lampy) ani zasłaniać Twojej twarzy. O zrobienie prawidłowego zdjęcia do dowodu w Rzeszowie zadbają nasi pracownicy w salonie AB Foto w Galerii Millenium Hall, al. Majora Wacława Kopisto 1.


Drugi plan na zdjęciu do dowodu

Fotografie do dowodu należy robić na białym tle bez żadnych ozdób czy wzorów. Na zdjęciu nie może być widoczny żaden cień ani prześwietlenie. Zabronione jest fotografowanie innych osób lub jakichkolwiek przedmiotów.


Fotografie dla dzieci do dowodów osobistych w Rzeszowie

Wymagania dotyczące zdjęć do dowodów dla dzieci są mniej restrykcyjne niż w przypadku dorosłych. Najmłodsi klienci salonów fotograficznych mają większą dowolność w kwestii mimiki - mogą się uśmiechać lub delikatnie mrużyć oczy. Natomiast wymogi formalne i wymiary zdjęć są takie same. Profesjonalne zdjęcia dzieci do dokumentów zrobisz w salonie AB Foto Galerii Millenium Hall.AB Foto Rzeszów


Profesjonalna, doświadczona obsługa

Wysokiej jakości wydruki

Zdjęcia od ręki

Zgodne z wytycznymi polskich urzędów

Salon AB Foto w Rzeszowie czynny do późnych godzin wieczornych

Zdjęcia do dowodu osobistego w Rzeszowie - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 • Gdzie zrobić zdjęcia do dowodu w Rzeszowie?

  Zdjęcia do dowodu osobistego w Rzeszowie zrobisz w naszym salonie AB Foto mieszczącym się w Galerii Millenium Hall przy alei Majora Wacława Kopisto 1.

 • Do dowodu osobistego wystarczy jedno kolorowe zdjęcie w formacie 35 x 45 mm.

 • Wniosek o dowód w Rzeszowie złożysz w Urzędzie Miasta przy ul. Rynek 1.

 • Tak. Fotografie do dowodu spełniają takie same wymogi jak fotografie do wniosku o paszport.

 • Zdjęcia do dowodu osobistego możesz zrobić smartfonem, jednak warto przemyśleć, czy jest to dobre rozwiązanie. Przede wszystkim zrobienie zdjęcia do dowodu w domu niesie ze sobą ryzyko popełnienia błędu w kwestii zachowania prawidłowego formatu czy proporcji. Trudniej jest także zadbać o odpowiednie warunki, jak białe tło czy dobre oświetlenie. Lepszym pomysłem będzie wizyta w salonie AB Foto w Rzeszowie w Galerii Millenium Hall, gdzie nasi pracownicy wykonają zdjęcie do dowodu, które spełnia wszystkie kryteria.

 • Zadbaj przede wszystkim o to, by do fotografa przyjść wyspanym i w dobrym humorze. Jeżeli będziesz się czuć komfortowo, wyjdziesz dobrze na zdjęciach. Pomocny będzie z pewnością wygodny ubiór czy delikatny makijaż. Oddając się w ręce naszych pracowników w salonie AB Foto w Galerii Millenium Hall w Rzeszowie zyskujesz pewność, że otrzymasz zdjęcie do dowodu, na którym z pewnością się sobie spodobasz.

 • W Rzeszowie fotografie do każdego dowodu tożsamości, w tym zdjęcia do dowodu, wydrukujesz w salonie AB Foto znajdującym się w Galerii Millenium Hall przy Alei Majora Wacława Kopisto 1.

 • Nie ma oficjalnych wymogów dotyczących tego, jak się ubrać do zdjęć do dowodu. Warto jednak postawić na wygodne, a zarazem eleganckie ubranie. Wszak dowód jest oficjalnym dokumentem tożsamości. Mężczyźni mogą założyć koszulę, kobiety białą bluzkę.

 • Dzieci i niemowlęta potrzebują dowodu jedynie wtedy, kiedy opuszczają terytorium Polski. Pamiętaj, aby przed wyjazdem sprawdzić, czy dany kraj akceptuje dowód osobisty, jako dokument uprawniający do wjazdu na jego terytorium. Są to głównie państwa UE oraz strefy Schengen. W innym przypadku należy wyrobić paszport dla dziecka.

 • Fotografie do dowodu dla dzieci oraz zdjęcia do paszportu dla dzieci w Rzeszowie zrobisz w naszym salonie AB Foto w Galerii Millenium.

 • Informacje o tym, ile kosztuje komplet zdjęć do dowodu, znajdziesz w zakładce "Zdjęcia do dokumentów".