Fotografia do dowodu osobistego - kryteria

Ubiegając się o dowód, zwróć uwagę na to, czy zdjęcie do dowodu osobistego jest aktualne. Jeżeli Twój wizerunek w ostatnim czasie się zmienił i rozpoznanie Cię na fotografii będzie utrudnione, koniecznie wykonaj nową fotografię. Zdjęcia do dokumentów w Gdańsku wykonasz w naszym salonie AB Foto mieszczącym się w Galerii Bałtyckiej przy Alei Grunwaldzkiej 141.


Jaki format zdjęcia do dowodu osobistego

Wymagania dotyczące zdjęcia do dowodu osobistego wyglądają następująco: szerokość: 35 mm, wysokość: 45 mm. W przypadku zdjęcia cyfrowego do dowodu osobistego minimalna rozdzielczość wynosi 492 x 633 piksele. Plik nie powinien przekraczać 2,5 MB. Fotografia do dowodu proporcje: wysokość głowy: 34.5 mm, odległość od górnego rantu zdjęcia do wierzchołka głowy: 3 mm.


Pozycja, twarz i mimika na zdjęciu do dowodu osobistego - fotograf Gdańsk

Patrz prosto w obiektyw i nie przechylaj głowy. Zadbaj o to, by na zdjęciu do dowodu tożsamości zachować naturalny wyraz twarzy. Nie uśmiechaj się zbyt szeroko, nie mruż oczu. Twoje uszy na fotografii do dowodu mogą być ukryte za włosami.


Zdjęcia do dowodu osobistego a makijaż

Lekki makijaż na fotografii do dowodu jest dozwolony, pod warunkiem, że nie utrudnia Twojej identyfikacji i nie zakrywa znaków szczególnych np. blizny.


Zdjęcia do dowodu osobistego w Gdańsku - zarost

Zdjęcie do dowodu nie wyklucza zarostu, jednak nie może on uniemożliwiać rozpoznania Cię. Jeżeli wąs lub broda utrudniają określenie Twojej tożsamości, przed wizytą w salonie fotograficznym AB Foto w Galerii Bałtyckiej udaj się do barbera.


Wada wzroku a fotografia do dowodu osobistego

Na zdjęciach do dowodu tożsamości można mieć założone okulary korekcyjne lub szkła kontaktowe. Zadbaj jednak o to, by oprawki nie zasłaniały oczu i brwi, a szkła nie zmieniały ich kształtu lub koloru.


Zdjęcie do dowodu - nakrycie głowy

Robiąc zdjęcia do dowodu osobistego, nie możesz mieć żadnego nakrycia głowy. Wyjątek stanowią względy religijne. W takim przypadku do wniosku musisz dołączyć dokument poświadczający przynależności do danej wspólnoty. Koniecznie zarejestrowanej na terenie naszego kraju.


Biżuteria na fotografiach do dowodu

Jeżeli biżuteria nie zasłania twarzy, a także nie utrudnia zrobienia zdjęcia do dowodu np. poprzez odbicie światła, możesz mieć na sobie ulubione kolczyki lub wisiorek.


Zdjęcia do dowodu w Gdańsku - tło

Fotografie do dowodu osobistego wymagają użycia jednolitego i białego tła. Na zdjęciu nie może być widoczna żadna inna osoba ani żaden przedmiot. Profesjonalne zdjęcia do dowodu osobistego w Gdańsku zrobisz w salonie AB Foto mieszczącym się w Galerii Bałtyckiej.


Zdjęcia do dowodu osobistego dla dziecka w Gdańsku

Niemowlęta i dzieci do lat 5 na zdjęciach do dowodu mogą się uśmiechać lub mieć przymknięte oczy. Na fotografiach nie może być uchwycona inna osoba (np. opiekun) ani żaden przedmiot (np. maskotka). Format zdjęcia do dowodu dla dziecka jest identyczny, jak w przypadku osób dorosłych. Zdjęcia dziecka do wniosku o dowód wykonamy "od ręki" w salonie AB Foto w Galerii Bałtyckiej.

Znajdź salon AB Foto na planie Galerii Bałtyckiej (zostaniesz przekierowany na stronę galerii).AB Foto Gdańsk - Galeria Bałtycka


AB Foto Gdańsk


Profesjonalna, doświadczona obsługa

Wysokiej jakości wydruki

Zdjęcia do dowodu "od ręki"

Fotografie do dokumentów zgodne z wytycznymi polskich urzędów

Salon AB Foto w Gdańsku czynny do późnych godzin wieczornych

Zdjęcia do dowodu osobistego w Gdańsku - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 • Gdzie wykonać zdjęcie do dowodu w Gdańsku?

  Fotografie do dokumentów, w tym zdjęcia do dowodu osobistego, wykonasz w salonie AB Foto w Galerii Bałtyckiej przy Alei Grunwaldzkiej 141. Wszystkie fotografie, także te w formie elektronicznej, robimy już w kilka minut, zachowując najwyższą jakość i obowiązujące normy prawne.

 • Do dowodu osobistego wystarczy tylko jedno zdjęcie. Trzeba jednak pamiętać, że zdjęcie do dowodu osobistego można również wykorzystać w przypadku innych dokumentów tożsamości np. paszportu. Zatem warto zrobić cały komplet.

 • Wniosek o dowód osobisty w Gdańsku złożysz w Urzędzie Miasta przy ul. Nowe Ogrody 8/12.

 • Tak. Zdjęcia wykonane do dowodu osobistego można również wykorzystać składając wniosek o paszport.

 • Co prawda zdjęcia do dokumentów tożsamości można wykonać samodzielnie (na przykład zrobić zdjęcie do dowodu telefonem), jednak w takim przypadku trudno spełnić wszystkie wymogi formalne. Lepszym rozwiązaniem jest pójście do zakładu fotograficznego, gdzie pracownicy wykonają profesjonalną fotografię do dowodu. W Gdańsku zdjęcia do dowodu zrobisz w Salonie AB Foto w Galerii Bałtyckiej.

 • Najważniejsze jest dobre samopoczucie. Zadbaj więc o to, by do fotografa przyjść wyspanym. Podkreślający urodę delikatny makijaż i ułożona fryzura są wystarczające. Nasi specjaliści z salonu AB Foto w Galerii Bałtyckiej przy Alei Grunwaldzkiej 141 zajmą się resztą.

 • W salonie AB Foto mieszczącym się w Galerii Bałtyckiej nie tylko zrobisz zdjęcia do dowodu tożsamości, ale również wydrukujesz swoje fotografie. Wszystko załatwisz "od ręki".

 • Postaw na wygodną elegancję. Robiąc fotografię nie musisz się przesadnie stroić. Gustowna bluzka czy koszula w zupełności wystarczą. Pamiętaj również, że na zdjęciach do dokumentów tożsamości widać zaledwie fragment ramion, zatem nie koncentruj się na dolnej części garderoby.

 • Nie ma wymogu posiadania dowodu osobistego przez dziecko. należy go jednak wyrobić jeśli planujesz wyjazdy zagraniczne. Pamiętaj, że przekroczenie granicy na dowód jest możliwe tylko w krajach UE, strefie Schengen i kilku innych państwach poza tymi obszarami. Poza wymienionymi obszarami wymagane jest posiadanie paszportu.

 • Zdjęcia do dowodów osobistych dla dzieci i dorosłych wykonujemy w salonie AB Foto w Galerii Bałtyckiej przy Alei Grunwaldzkiej 141.

 • Aktualne ceny zamieściliśmy na stronie głównej "Zdjęcia do dokumentów".