Zdjęcia do wizy

Cechy zdjęcia do wizy

Fotografia powinna być wykonana na wprost i posiadać cechy biometryczne. Przedstawiać całą głowę (od jej czubka) oraz górną część barków. Twój wizerunek musi zajmować 70-80% zdjęcia. Tło białe, jednolite - bez cieni, elementów ozdobnych i osób trzecich. Twarz musi być równomiernie oświetlona - tak aby nie tworzyły się na niej cienie. Zdjęcie powinno odwzorowywać naturalny kolor skóry. Zdjęcie do wizy musi być zrobione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku, zachęcamy do wizyty w naszym salonie na krótko przed udaniem się do urzędu.


Wymiary zdjęcia do wizy

Większość Państw wymaga zdjęcia do wizy o wymiarach 35 mm x 45 mm (szerokość x wysokość). Pamiętaj, że robiąc zdjęcie w jednym z naszych salonów nie musisz się martwić o wymiary i proporcje zdjęć do wizy - przygotowujemy je zgodnie z wytycznymi konsulatu kraju do którego planujesz wyjechać.


Twarz na zdjęciach do wizy

Wyraz twarzy musi być naturalny, bez uśmiechu, a usta zamknięte. Owal twarzy w pełni widoczny, z odsłoniętymi brwiami. Głowa powinna być skierowana prosto do obiektywu aparatu. Włosy należy ułożyć w taki sposób żeby nie dotykały brwi. Jeżeli nosisz zarost, brodę lub wąsy i nie utrudniają one rozpoznania wizerunku - możesz mieć je na zdjęciu. Jednak w celu uniknięcia ewentualnych problemów, proponujemy zrobić zdjęcie bez zarostu.Wiza - zdjęcie


Wady wzroku a zdjęcie do wizy

Kolejną kwestią w zdjęciu do wizy są okulary i soczewki kontaktowe. Te elementy są dozwolone, ale musisz pamiętać o kilku zasadach:

  1. Zalecane jest zdjęcie okularów - oczy i brwi muszą być w pełni widoczne
  2. Oprawki nie mogą zasłaniać brwi i zachodzić na oczy
  3. Na szkłach nie powinno odbijać się światło
  4. Soczewki kontaktowe nie powinny zmieniać naturalnego koloru oraz kształtu oczu
Gdy masz wrodzoną lub nabytą wadę wzroku, nie musisz zdejmować ciemnych okularów, wówczas do wniosku o wizę dołącz orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności.


Nakrycie głowy

Jeśli nosisz nakrycie głowy, bo wymaga tego Twoja religia - możesz mieć je na zdjęciu. Pamiętaj że linia twarzy musi być dobrze widoczna - brwi, oczy i usta również. Do wniosku o dowód dołącz zaświadczenie, które potwierdza przynależność do wspólnoty wyznaniowej (musi być ona zarejestrowana w Polsce).


Zdjęcie do wizy dla dzieci

W przypadku gdy zdjęcie robimy dziecku które ma mniej niż 5 lat, wymagania zachowania cech biometrycznych na zdjęciu nie są tak restrykcyjne jak w przypadku osób dorosłych. Akceptowane są otwarte usta i nienaturalny wyraz twarzy (dziecko może się uśmiechać). Jego twarz powinna być dobrze widoczna - nie zasłonięta włosami lub elementami ubioru. Głowa musi być skierowana prosto, tło jasne i jednolite - bez osób trzecich w kadrze. W celu skupienia uwagi maluszków proponujemy zabrać ulubioną zabawkę, na przykład grzechotkę. Jeżeli dziecko jest starsze, sugerujemy aby przed przyjściem do naszego salonu opowiedzieć mu dokąd idziecie i w jakim celu. Taka rozmowa zaowocuje podczas wizyty w AB Foto - mały model będzie zdecydowanie bardziej spokojny.


Odrzucone zdjęcie

Często wniosek zostaje odrzucony przez oprawki okularów lub włosy, które zasłaniają brwi. W celu uniknięcia ewentualnych problemów w urzędzie, proponujemy zrezygnować z okularów na moment wykonania zdjęcia.


Jak się przygotować do zdjęć do wizy

Przede wszystkim wyśpij się :) Ułuż fryzurę tak, by włosy nie zasłaniały brwi. Dobierając ubiór pamięaj, że na zdjęciu do wizy widoczny będzie tylko wycinek barków. Możesz zrobić delikatny, lekko podkreślający urodę makijaż.


Ile kosztuje zdjęcie do wizy

Kliknij TUTAJ, by poznać aktualne ceny zdjęć do wizy.

Profesjonalna, doświadczona obsługa

Wysokiej jakości wydruki

Zdjęcia od ręki

Zgodne z wytycznymi polskich urzędów

Salony czynne do późnych godzin wieczornych