Wymogi względem zdjęć do prawa jazdy

Zdjęcie dołączone do wniosku o wydanie prawa jazdy musi być kolorowe, aktualne, wykonane w dobrej jakości i w określonym rozmiarze.


Gdańsk fotograf - rozmiar zdjęcia do prawa jazdy

Fotografia do prawa jazdy musi mieć wymiar 35 x 45 mm, z czego wysokość twarzy to 34,5 mm a odległość od czubka głowy do górnej granicy zdjęcia to 3 mm. Zdjęcie cyfrowe do prawa jazdy musi mieć rozmiar 480×615 pikseli. W Gdańsku fotografie do prawa jazdy, które spełnia wszystkie kryteria wyznaczone przez urzędy, zrobisz w salonie AB Foto w Galerii Bałtyckiej, ul. Grunwaldzka 141.


Wyraz twarzy na zdjęciach do prawa jazdy

Wykonując fotografię do prawa jazdy, patrz prosto w kierunku aparatu. Nie pochylaj się i nie obracaj głowy. Zachowaj naturalny wyraz twarzy - nie przymykaj oczu i nie otwieraj ust. Twoje brwi muszą być widoczne. Uszy na zdjęciu do prawa jazdy mogą być zasłonięte przez włosy, a fryzura może wystawać poza kadr. Twoja twarz powinna zajmować 70-80% powierzchni zdjęcia.


Makijaż a fotografie do prawa jazdy

Na zdjęciach do prawa jazdy możesz być pomalowana. Twój makijaż nie powinien być zbyt intensywny, by nie zmieniał rysów twarzy i nie utrudniał rozpoznania Cię na fotografii.


Wąsy i broda na fotografiach do prawa jazdy

Zdjęcia do prawa jazdy z zarostem są dozwolone.


Zdjęcia do prawa jazdy - w okularach czy bez

Zdjęcie do prawa jazdy możesz zrobić w okularach lub szkłach kontaktowych, pod warunkiem, że zbyt rozbudowane oprawki nie zasłaniają Twoich brwi, a soczewki nie zmieniają koloru oczu. Jeżeli musisz nosić przyciemniane szkła, możesz mieć ja na fotografii do prawa jazdy, jednak w takim przypadku do urzędu dostarcz zaświadczenie lekarskie.


Nakrycia głowy a zdjęcie do prawa jazdy

Robiąc zdjęcia do prawa jazdy, musisz ściągnąć nakrycie głowy. Jego obecność na zdjęciu może być podyktowana wyłącznie względami religijnymi. Wtedy do wniosku musisz dołączyć zaświadczenie o przynależności do danej wspólnoty religijnej, która jest oficjalnie zarejestrowana w Polsce.


Fotografie do prawa jazdy w biżuterii

Nie ma zakazu noszenia biżuterii na zdjęciach do prawa jazdy. Zwróć jednak uwagę, by Twoje ozdoby nie zasłaniały twarzy i nie odbijały światła, co utrudnia robienie zdjęcia.


Tło na fotografiach do prawa jazdy

Zdjęcia do prawa jazdy należy zawsze robić na jasnym i jednolitym tle. W kadrze powinna być uchwycona wyłącznie fotografowana osoba, bez żadnych przedmiotów. Należy również zwrócić uwagę na odpowiednie oświetlenie bez żadnych cieni. O idealne warunki do zrobienia zdjęcia do prawa jazdy zadbają pracownicy salonu AB Foto w Galerii Bałtyckiej.

Znajdź salon AB Foto na planie Galerii Bałtyckiej (zostaniesz przekierowany na stronę galerii).AB Foto Gdańsk


Profesjonalna, doświadczona obsługa

Wysokiej jakości wydruki

Zdjęcia do prawa jazdy od ręki

Zgodne z wytycznymi polskich urzędów

Salon AB Foto w Gdańsku czynny do późnych godzin wieczornych

Zdjęcia do prawa jazdy w Gdańsku - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 • Gdzie w Gdańsku zrobić zdjęcia do prawa jazdy?

  W Gdańsku fotografię do prawa jazdy i każdego innego dokumentu wykonasz „od ręki” w salonie AB Foto w Galerii Bałtyckiej, al. Grunwaldzka 141.

 • Do wniosku o wydanie prawa jazdy wystarczy jedna kolorowa fotografia spełniająca warunki opisane powyżej.

 • Tak - zdjęcia do prawa jazdy są takie same jak zdjęcia paszportowe czy zdjęcia do dowodu osobistego.

 • Co prawda przepisy nie określają, w jaki sposób należy robić fotografie do prawa jazdy, jednak wykonywanie zdjęć do prawa jazdy samemu może być utrudnione. Przede wszystkim w domu ciężko jest zadbać o zachowanie odpowiednich proporcji zdjęcia i warunków jego wykonania. Łatwiejszym i szybszym rozwiązaniem jest wizyta w salonie AB Foto zlokalizowanym w Galerii Bałtyckiej przy Grunwaldzkiej 141 w Gdańsku, gdzie zdjęcia do prawa jazdy wykonasz „od ręki”.

 • Ubranie, które zawsze dobrze wygląda na zdjęciach do prawa jazdy, to elegancka bluzka, koszula lub golf. Idąc do fotografa, postaw na jednolity i stonowany kolor, bez ozdób i wzorów.

 • W Gdańsku fotografie do prawa jazdy „od ręki” wydrukujesz w salonie AB Foto, zlokalizowanym przy ul. Grunwaldzkiej 141 w Galerii Bałtyckiej. Pliki drukujemy zarówno z urządzeń z USB lub połączeniem Bluetooth, jak i z pendrive, płyt CD/DVD oraz kart SD/TF.

 • W Gdańsku wszystkie sprawy związane z wydaniem prawa jazdy załatwisz w Urzędzie Miejskim, Nowe Ogrody 8/12, 80-803 Gdańsk.

 • Składając wniosek o prawo jazdy, w urzędzie należy uiścić opłatę w wysokości 100,50 zł. Koszt badań lekarskich, szkolenia i egzaminu zależy od placówki. Łączna kwota za wyrobienie prawa jazdy nie powinna przekroczyć 3000 zł.

 • Nie. W razie kontroli Twoje uprawnienia zostaną sprawdzone w elektronicznym systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Pamiętaj jednak, aby zawsze mieć przy sobie dowód osobisty.

 • Najczęściej urzędy wydają gotowy dokument w ciągu maksymalnie 10 dni od daty złożenia wniosku.