Zdjęcia do paszportu

Zdjęcia do paszportu - wymagania

Zdjęcie powinno przedstawiać całą głowę (nie zapominając o jej czubku) oraz górną część barków. Twój wizerunek musi zajmować od 70 do 80% kadru. Kolor tła powinien być biały, jednolity - bez uczestnictwa osób trzecich, cieni oraz innych elementów. Twarz powinna być oświetlona równomiernie z - niedozwolone są odbicia światła na skórze lub włosach oraz cienie na twarzy. Kolor skóry na zdjęciu musi być naturalny. Zdjęcie do paszportu musi być zrobione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku, zachęcamy do wizyty w naszym salonie (zobacz listę salonów AB Foto) na krótko przed udaniem się do urzędu.


Twarz na zdjęciach do paszportu

Naturalny wyraz twarzy, zamknięte usta oraz odsłonięte brwi to elementy konieczne, aby zdjęcie zostało zaakceptowane przez urząd do którego składasz wniosek. Głowa musi być skierowana prosto w stronę aparatu, owal twarzy powinien być widoczny. Jeśli masz zarost, brodę lub wąsy i nie sprawia to problemu w rozpoznaniu Twojej osoby - możesz mieć je na zdjęciu. Chcąc uniknąć ewentualnych problemów, proponujemy zgolić zarost przed wizytą w naszym salonie.



Paszport - zdjęcie


Wady wzroku a zdjęcie do paszportu

W przypadku gdy nosisz okulary bądź soczewki kontaktowe, możesz mieć je na zdjęciu. Musisz pamiętać o tym żeby Twoje oczy były dobrze widoczne, światło nie powinno odbijać się w szkłach, a oprawki nie mogą zasłaniać brwi. Soczewki kontaktowe dobierz tak, aby nie zmieniały one naturalnego koloru oraz kształtu oczu. Gdy masz wrodzoną lub nabytą wadę wzroku, nie musisz zdejmować ciemnych okularów - nie zapomnij, aby do wniosku o paszport dołączyć orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności.


Nakrycie głowy

Jeśli nakrycie głowy jest związane z Twoją religią, jest ono dozwolone podczas wykonywanie zdjęcia. Pamiętaj jednak o tym, że linia twarzy, brwi, oczy i usta muszą być widoczne. Do wniosku paszportowego konieczne będzie dołączenie zaświadczenia, które potwierdza przynależność do wspólnoty wyznaniowej (musi być ona zarejestrowana w Polsce).


Dzieci na zdjęciu do paszportu

Dzieci do lat 5 obowiązują nieco zmienione zasady niż dorosłych: oczy mogą być zamknięte, usta otwarte, a wyraz twarzy może być nienaturalny (dziecko może się uśmiechać). Twarz nie powinna być zasłonięta włosami lub innymi elementami. Głowa musi być skierowana prosto, tło jasne i jednolite - bez osób trzecich w kadrze. W celu skupienia uwagi maluszków proponujemy zabrać na przykład ulubioną grzechotkę. Jeżeli dziecko jest starsze, radzimy, by przed przyjściem do salonu opowiedzieć mu dokąd idziecie i w jakim celu. Taka rozmowa bardzo pomaga podczas wizyty w salonie, mały model będzie zdecydowanie spokojniejszy.


Odrzucone zdjęcie

Najczęściej wniosek zostaje odrzucony przez zasłonięte brwi (oprawki okularów, grzywka, włosy). Jeśli chcesz uniknąć problemu z odrzuceniem zdjęcia w urzędzie, proponujemy zrezygnowanie z okularów w momencie wykonywania fotografii.


Jak się przygotować do zdjęć

Przede wszystkim wyśpij się :) Ułuż fryzurę tak, by włosy nie zasłaniały brwi. Dobierając ubiór pamięaj, że na zdjęciu widoczny będzie tylko wycinek barków. Możesz zrobić delikatny, lekko podkreślający urodę makijaż.


Ile kosztuje zdjęcie do paszportu

Kliknij TUTAJ, by poznać aktualne ceny zdjęć do paszportu.


Gdzie zrobić zdjęcie do paszportu

Zdjęcie do paszportu wykonasz w każdym salonie AB Foto. Kliknij TUTAJ i zobacz listę oraz adresy i godziny otwarcia placówek AB Foto.

Profesjonalna, doświadczona obsługa

Wysokiej jakości wydruki

Zdjęcia od ręki

Zgodne z wytycznymi polskich urzędów

Salony czynne do późnych godzin wieczornych