Zdjęcia do legitymacji studenckiej

Zdjęcie do legitymacji studenckiej - wymogi

Zdjęcie legitymacyjne musi być kolorowe i aktualne. Najlepiej, aby było wykonane w ciągu ostatniego półrocza. Fotografia do legitymacji studenckiej powinna mieć wysoką jakość (bez widocznych pikseli, z dobrym kontrastem i nasyceniem kolorów). Musi być również wykonana w określonym formacie.


Wymiary zdjęć do legitymacji studenckiej

Każda uczelnia ma określone wymogi względem fotografii do legitymacji, dlatego przed wizytą u fotografa warto sprawdzić wytyczne. Najczęściej jednak akceptowany jest tradycyjny rozmiar zdjęć do dowodu: 35 mm x 45 mm. Wymiar zdjęcia do elektronicznej legitymacji studenckiej zazwyczaj określany jest na 500 x 625 pikseli, co pozwala na wydrukowanie zdjęcia w rozmiarze 20 mm x 25 mm.


Legitymacja studencka, dyplom - zdjęcie


Twarz i pozycja na fotografiach do legitymacji studenckiej

Robiąc zdjęcie do legitymacji studenckiej, patrz prosto w obiektyw. Nie pochylaj głowy i nie zamykaj oczu. Uszy na zdjęciu legitymacyjnym nie muszą być widoczne. Twoje włosy mogą wychodzić poza kadr, jednak nie powinny przesłaniać twarzy, szczególnie oczu.


Zdjęcia do legitymacji dla studenta a makijaż

Na fotografiach do legitymacji studenckiej możesz mieć makijaż. Zadbaj jednak o to, by nie był on zbyt mocny, tak by nie utrudniał potwierdzenia Twojej tożsamości, jeśli zajdzie taka potrzeba.


Zarost na zdjęciach legitymacyjnych

Jeżeli nosisz brodę albo/i wąsy, oczywiście mogą być one widoczne na zdjęciu. Zadbaj jednak o to, by zbyt bujny zarost nie zasłaniał Twojej twarzy.


Okulary na zdjęciach do legitymacji studenckiej

Jeżeli masz wadę wzroku, na fotografiach do legitymacji studenckiej możesz mieć założone okulary lub soczewki kontaktowe. Najlepiej do fotografa wybierz szkła antyrefleksyjne, które nie odbijają światła i nie będą utrudniały wykonania fotografii. Zadbaj o to, by zbyt duże oprawki nie zasłaniały Twojej twarzy (w szczególności brwi), a szkła kontaktowe nie zmieniały koloru oczu. Jeżeli ze względów zdrowotnych nosisz ciemne okulary możesz je mieć na zdjęciu do legitymacji. W takiej sytuacji do dziekanatu dostarcz stosowne zaświadczenie o niepełnosprawności.


Nakrycie głowy na fotografiach do legitymacji studenckiej

Na zdjęciu do legitymacji na studia nie możesz mieć żadnego nakrycia głowy. Zabronione jest noszenie czapek, kapeluszy czy chust. Wyjątek stanowią względy religijne. W takim przypadku musisz okazać dokument poświadczający Twoją przynależność do danej wspólnoty wyznaniowej.


Fotografie do legitymacji studenckiej - biżuteria i piercing

Robiąc zdjęcia do legitymacji studenckiej, możesz mieć założone ulubione ozdoby. Zwróć jednak uwagę, by nie przysłaniały Twojej twarzy ani nie odbijały światła podczas robienia zdjęcia.


Tło i oświetlenie na zdjęciu do legitymacji studenckiej

Zdjęcie do legitymacji studenckiej należy robić na jednolitym i jasnym tle bez żadnych cieni ani padającego ostrego światła. W kadrze nie może być uchwycony żaden przedmiot ani inna osoba.

Profesjonalna, doświadczona obsługa

Wysokiej jakości wydruki

Zdjęcia od ręki

Zgodne z wytycznymi polskich urzędów

Salony czynne do późnych godzin wieczornych

Zdjęcia do legitymacji studenckiej - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 • Gdzie zrobić zdjęcia do legitymacji studenckiej?

  Fotografie legitymacyjne, a także zdjęcia do innych dowodów tożsamości i nie tylko, wykonasz w każdym z 17 salonów AB Foto, zlokalizowanych w największych centrach handlowych na terenie całego kraju. Nasi pracownicy wykonują fotografie do dokumentów "od ręki". Listę wszystkich lokalizacji znajdziesz na zakładce Salony AB Foto.

 • Wymogi względem fotografii do elektronicznej legitymacji studenckiej są takie same jak w przypadku zdjęcia tradycyjnego. Kwestie dotyczące akceptowanych formatów, wielkości pliku i rozmiaru określonego w pikselach zazwyczaj uczelnie ustalają indywidualnie.

 • Jeżeli do Twoje zdjęcie do legitymacji studenckiej jest biometryczne (wykonane zgodnie z wytycznymi opisanymi na tej stronie), możesz je wykorzystać m.in. jako zdjęcie do dowodu osobistego, zdjęcie do paszportu lub zdjęcie do prawa jazdy.

 • Teoretycznie taką fotografię możesz wykonać samodzielnie (np. zrobić zdjęcie do legitymacji studenckiej telefonem), jednak w domowych warunkach trudniej jest spełnić wszystkie wymogi narzucone przez uczelnię (rozmiar, odpowiednie tło etc.). Lepszym rozwiązaniem jest wizyta w salonie AB Foto, gdzie zdjęcie do legitymacji studenckiej zrobisz "od ręki".

 • Robiąc zdjęcie do legitymacji studenckiej, załóż wygodny, ale eleganckie ubranie w jednolitym i stonowanym kolorze. Dobrym wyborem będzie bluzka, koszula albo golf.

 • Fotografie do legitymacji studenckiej wydrukujesz w salonach AB Foto. Swoje zdjęcia możesz dostarczyć na dowolnym urządzeniu z kablem USB i/lub łącznością Bluetooth, pendrive, kartach SD/TS oraz płytach CD/DVD.

 • Informacje, jakie są ceny zdjęć do legitymacji oraz aktualne promocje i rabaty znajdziesz na stronie Zdjęcia do dokumentów.

 • Do legitymacji studenckiej wystarczy jedno kolorowe zdjęcie spełniające kryteria opisane na tej stronie.

 • Uczelnie wyższe umożliwiają wyrobienie elektronicznej legitymacji studenckiej (ELS). Najczęściej można to zrobić za pośrednictwem specjalnego formularza zamieszczonego na stronie placówki.

 • Koszt wydania elektronicznej legitymacji studenckiej w 2022 roku wynosi 22 zł. Za duplikat najczęściej musimy zapłacić 11 zł więcej.

 • Legitymacja studencka traci swoją ważność w momencie skreślenia z listy studentów, zawieszenia w prawach studenta lub w chwili zakończenia nauki. W przypadku absolwentów studiów I stopnia legitymacja studencka jest ważna do dnia 31 października roku w którym miała miejsce obrona.