Fotografie do dowodów osobistych - kryteria i wymogi formalne

Zdjęcie dostarczone do urzędu musi być aktualne, kolorowe w nienaruszonym stanie i zrobione według określonych wymiarów.


Wymiary zdjęć do dowodów akceptowane przez urzędy - fotograf Targówek

Robiąc zdjęcia do dowodu osobistego, należy zachować następujący format: 35 mm (szerokość) x 45 mm (wysokość). Wysokość głowy określono na 34.5 mm, a odległość od jej czubka do górnej ramy zdjęcia na 3 mm. Cyfrowa wersja zdjęcia do dowodu musi mieć wielkość 492 x 633 piksele.


Pozycja oraz mimika na zdjęciach do dowodu osobistego

Kiedy fotograf robi zdjęcie do dowodu, patrz prosto w obiektyw. Nie pochylaj głowy, nie mruż oczu i nie otwieraj ust. Uszy na zdjęciu do dowodu nie muszą być widoczne. Zadbaj o to, by kosmyki włosów nie zasłaniały Twoich oczu ani brwi. Według wytycznych twarz na fotografiach do dowodu musi mieścić się w 70-80% kadru. O wszystkie te szczegóły zadbają pracownicy salonu AB Foto w Atrium Targówek, ul. Głębocka 15, gdzie "od ręki" zrobisz profesjonalne zdjęcia do dowodu.


Malowanie się a fotografie do dowodu

Makijaż na zdjęciu w dowodzie nie jest zabroniony, jeżeli nie jest zbyt intensywny i nie modyfikuje kształtów Twojej twarzy.


Zdjęcia do dowodu na Targówku - zarost

Nie musisz golić brody ani wąsów przed wizytą u fotografa, jeśli Twój zarost nie jest zbyt bujny, nie zasłania Twojej Twarzy i nie utrudnia rozpoznania Cię.


Soczewki i okulary na fotografiach do dowodu

Jeśli ze względów zdrowotnych nosisz okulary korekcyjne lub soczewki, nie musisz zdejmować przed wykonaniem zdjęcia do dowodu. Zadbaj jednak o to, by zbyt okazałe oprawki nie zasłaniały Twoich brwi i oczu, a szkła kontaktowe nie wpływały na ich kolor. Jeżeli ze względów zdrowotnych musisz zrobić zdjęcie do dowodu w ciemnych okularach, do urzędu dostarcz zaświadczenie od lekarza.


Nakrycie głowy a zdjęcia dowodowe

Zakrywanie głowy na zdjęciach do dowodu jest zabronione, chyba, że jest to podyktowane względami religijnymi. W takiej sytuacji zadbaj o to, by do wniosku dołączyć zaświadczenie od swojej wspólnoty. Warunek jest taki, że musi być ona oficjalnie zarejestrowana w Polsce. W razie niejasności wszystkich informacji udzielą Ci pracownicy salonu AB Foto w Atrium Targówek, gdzie "od ręki" zrobisz zdjęcia do dowodu osobistego i każdego innego dokumentu tożsamości.


Zdjęcia do dowodu osobistego w biżuterii

Są dozwolone pod warunkiem, że Twoje ozdoby nie zasłaniają Ci Twarzy, a odbijając światło nie utrudniają robienia fotografii.


Prawidłowe tło na fotografiach do dowodu

Fotografie do dowodu należy wykonywać na jednolitym białym tle bez żadnych wzorów czy deseni. W kadrze nie mogą być widoczne żadne przedmioty ani inne osoby poza fotografowaną.


Zdjęcia do dowodu dla dzieci na Targówku

Wymogi względem wykonywania fotografii do dowodu dla dzieci i niemowląt są mniej restrykcyjne niż w przypadku dorosłych (delikatny uśmiech lub pochylenie ciała). Kwestie formalnie nie różnią się niczym od zdjęć dla dorosłych. Takie fotografie wykonasz w Atrium Targówek, gdzie mieści się nasz salon AB Foto.AB Foto Warszawa Targówek


Profesjonalna, doświadczona obsługa

Wysokiej jakości wydruki

Zdjęcia od ręki

Zgodne z wytycznymi polskich urzędów

Salon AB Foto w Atrium Targówek w Warszawie czynny do późnych godzin wieczornych

Zdjęcia do dowodu osobistego w Warszawie na Targówku - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania