Wymagania dotyczące fotografii do dowodów osobistych

Zdjęcie do dowodu musi być kolorowe i aktualne, a także wykonane w wysokiej jakości w wyznaczonym przez urzędy rozmiarze.


Jaki jest format zdjęć do dowodów - fotograf Warszawa Śródmieście

Format zdjęć do dowodów został określony na 35 x 45 mm. Głowa powinna mieć długość 34.5 mm, a odległość od jej czubka do górnego końca fotografii musi mieć 3 mm. W przypadku zdjęć do dowodu w wersji cyfrowej ich rozmiar wynosi 492 x 633 piksele. Plik nie może przekraczać 2,5 MB.


Twarz na zdjęciu do dowodu

Będąc u fotografa, patrz prosto w obiektyw. Nie skręcaj głowy, nie garb się i nie pochylaj. Zachowaj naturalny wyraz twarzy. Pamiętaj, że Twoje oczy i brwi muszą być widoczne. Uszy na zdjęciach do dowodu mogą być schowane za włosami. Fotografie biometryczne do dowodu na Śródmieściu w Warszawie zrobisz w salonie AB Foto w Westfield Arkadia, al. Jana Pawła II 82.


Zdjęcia do dowodu na Śródmieściu w Warszawie - makijaż

Malowanie się do zdjęć do dowodu nie jest zabronione pod warunkiem, że makijaż nie jest zbyt mocny i nie utrudnia rozpoznania Cię na fotografii.


Wąsy i broda a fotografie do dowodu osobistego

Jeżeli Twoje wąsy i broda nie są zbyt bujne i nie zasłaniają twarzy, możesz mieć zarost robiąc zdjęcia do dowodu w Warszawie w salonie AB Foto w Westfield Arkadia.


Zdjęcie do dowodu w okularach czy bez

Jeśli masz wadę wzroku, robiąc zdjęcie do dowodu, możesz mieć założone okulary (także te przyciemniane, jednak w tej sytuacji musisz mieć zaświadczenie od lekarza) lub szkła korekcyjne. Zadbaj jednak o to, by oprawki nie zasłaniały Twoich brwi, a soczewki nie zmieniały barwy oczu.


Zakrywanie głowy do zdjęć do dowodu

Robiąc zdjęcia do dowodu, musisz swoją czapkę, chustkę czy kapelusz ściągnąć z głowy. Wyjątkiem od reguły jest sytuacja, kiedy nakrycia głowy wymaga Twoje wyznanie. Pamiętaj, aby w takiej sytuacji w urzędzie okazać stosowne poświadczenie przynależności do danej wspólnoty. Musi być ona zalegalizowana w Polsce.


Zdjęcia do dowodów z widoczną biżuterią

Biżuteria może być uchwycona na fotografii do dowodu osobistego, jeżeli nie zasłania twarzy (np. obszerne kolczyki) i nie utrudnia robienia zdjęcia (np. odbijając światło). Piercing na zdjęciach do dowodu jest również dozwolony.


Tło na fotografiach do dowodu

Zdjęcia do dowodu należy wykonywać wyłącznie na jednolitym i jasnym tle bez żadnych wzorów, deseni i ozdób. Należy również zadbać o odpowiednie oświetlenie. Profesjonalne zdjęcie do dowodu w Warszawie na Śródmieściu zrobisz w salonie AB Foto mieszczącym się w centrum Westfield Arkadia.


Robienie dzieciom zdjęć do dowodu

Wymogi względem robienia zdjęć do dowodu dzieciom są mniej restrykcyjne. Dzieci i niemowlęta mogą nieznacznie uśmiechać się na fotografii lub delikatnie przechylać głowę. Kryteria formalne m.in. względem rozmiaru są takie same jak w przypadku osób dorosłych. Zdjęcia do dowodów dla dzieci i niemowląt w Warszawie Śródmieście zrobisz w Westfield Arkadia przy Jana Pawła II 82, gdzie mieści się salon AB Foto.AB Foto Warszawa Śródmieście


Profesjonalna, doświadczona obsługa

Wysokiej jakości wydruki

Zdjęcia od ręki

Zgodne z wytycznymi polskich urzędów

Salon AB Foto w Galerii Westfield Arkadia w Warszawie czynny do późnych godzin wieczornych

Zdjęcia do dowodu osobistego w Warszawie Śródmieście - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania