Zdjęcia do dowodu osobistego - jakie kryteria

Fotografie dołączane do wniosków o dowód muszą być aktualne, kolorowe, nie mogą nosić śladów zniszczenia oraz muszą być wykonane w określonym formacie.


W jakim rozmiarze robić zdjęcia do dowodu - fotograf Młociny

Fotografie do dowodu osobistego muszą być wykonane w rozmiarze 35 (szerokość) x 45 mm (wysokość). W przypadku wniosku w wersji online, wielkość fotografii cyfrowej do dowodu to 492 x 633 piksele. Waga pliku nie może przekroczyć 2,5 MB. Odległość od czubka głowy do górnego rantu fotografii musi wynosić 3 mm, a długość głowy 34.5 mm.


Twarz i pozycja a fotografie do dowodu osobistego

Wykonując zdjęcia do dowodu osobistego, zawsze patrz bezpośrednio w obiektyw. Siedź prosto nie pochylaj się i nie przekręcaj głowy. Zachowaj naturalny wyraz twarzy bez zbyt ekspresyjnej mimiki. Uszy nie muszą być widoczne na zdjęciu do dowodu, a włosy fryzura może wychodzić poza kadr. Zadbaj jednak o to, by włosy nie zasłaniały twarzy. Według oficjalnych wytycznych głowa powinna zajmować 70-80% powierzchni zdjęcia. Na Młocinach zdjęcia do dowodu spełniające wszystkie te kryteria zrobisz w salonie AB Foto w Galerii Młociny.


Makijaż na fotografii do dowodu

Na zdjęciach do dowodu osobistego możesz mieć nałożony delikatny makijaż, który podkreśli Twoją urodę. Nie powinien być on jednak zbyt mocny, tak by nie zmieniał Twoich rysów twarzy i nie tuszował znaków szczególnych. W salonie AB Foto w Galerii Młociny przy ul. Zgrupowania AK "Kampinos" 15 w Warszawie nasi pracownicy wydobędą na zdjęciach do dowodu Twoje naturalne piękno.


Zarost a fotografie do dowodu osobistego

Zdjęcia do dowodu nie wykluczają noszenia wąsów lub brody. Przed wizytą w salonie AB Foto w Galerii Młociny zadbaj jednak o to, by Twój zarost nie zasłaniał Twojej twarzy i nie utrudniał rozpoznania Cię na zdjęciu do dowodu.


Zdjęcia do dowodu na Młocinach - problemy ze wzrokiem

Zdjęcia do dowodu możesz robić w okularach lub w soczewkach, jeśli jest to podyktowane Twoją wadą wzroku. Okulary nie mogą jednak zasłaniać Twoich oczu i brwi, a szkła kontaktowe zmieniać koloru oczu. Jeżeli Twój stan zdrowia wymaga noszenia ciemnych okularów, nie musisz ich zdejmować do zdjęcia. Pamiętaj jednak, aby do urzędu przynieść stosowne zaświadczenie od lekarza.


Nakrycia głowy na fotografiach do wniosku o dowód

Zabronione jest noszenie jakichkolwiek nakryć głowy podczas robienia zdjęć do dowodu. Wyjątkiem od tej reguły są powody religijne. Jeżeli Twoje wyznanie tego wymaga, możesz mieć nakrycie głowy. Pamiętaj jednak, że w takiej sytuacji musisz przedstawić zaświadczenie od swojej wspólnoty, oficjalnie zarejestrowanej w naszym kraju.


Zdjęcia w biżuterii do dowodu - fotograf Młociny

Jeśli Twoja biżuteria nie utrudnia zrobienia zdjęcia i nie zasłania Twojej twarzy, możesz mieć ją na fotografii do dowodu.


Kadr i tło a fotografie do dowodu

Zdjęcia do dowodu wymagają użycia jednolitego i jasnego tła. W kadrze nie mogą być ujęte żadne przedmioty, cienie ani prześwietlenia. Warunki odpowiednie do zrobienia zdjęć do dowodu w Warszawie zapewnia salon AB Foto w Galerii Młociny.


Zdjęcia dowodowe dla dzieci i niemowlaków na Młocinach w Warszawie

Dzieci mogą uśmiechać się na zdjęciach do dowodu albo nieznacznie przymykać oczy. Pozostałe kryteria są takie same jak dla osób dorosłych. Fotografie do dowodów dla dzieci w Warszawie zrobisz w salonie AB Foto w Galerii Młociny.AB Foto Warszawa Młociny


Profesjonalna, doświadczona obsługa

Wysokiej jakości wydruki

Zdjęcia od ręki

Zgodne z wytycznymi polskich urzędów

Salon AB Foto w Galerii Młociny w Warszawie czynny do późnych godzin wieczornych

Zdjęcia do dowodu osobistego w Warszawie na Młocinach - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania