Kryteria względem zdjęć do dowodu osobistego

Zdjęcie do dowodu musi być kolorowe, aktualne i umożliwiać rozpoznanie Cię na fotografii. Nie może być pogięte, zniszczone, ani mieć oderwanych rogów.


Format zdjęć do wniosku o dowód osobisty

Fotografia do dowodu osobistego musi mieć wymiar 35 x 45 mm. W przypadku fotografii w wersji cyfrowej jest to minimalnie 492 x 633 piksele, a plik nie może ważyć więcej niż 2,5 MB. Odległość od czubka głowy do górnej granicy zdjęcia została określona na 3 mm, a długość głowy na 34.5 mm.


Głowa i mimika twarzy na zdjęciach do dowodu osobistego - fotograf Toruń

Podczas wykonywania zdjęć do dowodu osobistego patrz prosto w obiektyw, nie schylaj się i nie odwracaj głowy. Zachowaj naturalny wyraz twarzy bez grymasu ani zbyt szerokiego uśmiechu. Pamiętaj także, aby nie mrużyć oczu. Uszy na zdjęciu do dowodu nie muszą być widoczne. Zakłada się, że twarz na fotografiach do dowodu powinna zajmować 70-80% ich powierzchni.


Makijaż na fotografiach do wniosków o dowód

Makijaż na zdjęciach do dokumentów tożsamości nie jest zabroniony pod warunkiem, że nie jest zbyt intensywny, nie zmienia Twoich rysów twarzy i nie utrudni rozpoznania Cię na fotografi. Nasi pracownicy w salonie AB Foto w Atrium Copernicus przy ul. Żółkiewskiego 15 w Toruniu sprawią, że nawet bez makijażu na zdjęciu do dowodu będziesz prezentować się bardzo korzystnie.


Zarost na zdjęciu do dowodu osobistego

Podobnie jak w przypadku makijażu, zarost na fotografiach do dowodu jest dozwolony, jeżeli nie utrudni rozpoznania Cię na zdjęciu. Jeśli w przyszłości zamierzasz zgolić wąsy i/lub brodę, lepiej zrób to przed wizytą u fotografa w salonie AB Foto w Toruniu w Atrium Copernicus, aby Twój wizerunek był tożsamy z tym na zdjęciu.


Wady wzroku a fotografia do dowodu

Jeżeli na co dzień nosisz okulary korekcyjne lub szkła, możesz je mieć również na zdjęciu do dowodu. Zadbaj jednak o to, by zbyt rozbudowane oprawki nie przysłaniały Twoich brwi, a szkła nie zmieniły kształtu ani koloru oczu.W sytuacji, kiedy musisz nosić ciemne okulary, do wniosku o dowód dołącz stosowne zaświadczenie lekarskie.


Nakrycie głowy na zdjęciu do dowodu osobistego

Zakrywanie głowy na fotografiach do dowodu osobistego jest zabronione. Wyjątkiem są względy religijne, jednak w takiej sytuacji do urzędu należy dostarczyć zaświadczenie o przynależności do danej wspólnoty wyznaniowej zarejestrowanej w Polsce. Pamiętaj jednak, że w żadnym wypadku nie możesz na zdjęciach do dowodu zasłaniać twarzy. W kwestii nakrycia głowy [i nie tylko] wszystkich wskazówek udzielą Ci pracownicy salonu AB Foto w Toruniu w Atrium Copernicus przy ul. Żółkiewskiego 15.


Zdjęcia do dowodu osobistego a biżuteria

Na fotografiach do dokumentów tożsamości, w tym także do dowodu, możesz mieć założoną biżuterię. Zadbaj jednak o to, by nie przysłaniała Twojej twarzy.


Tło na zdjęciach do dowodu osobistego

Zdjęcia do dowodu osobistego wykonuje się na jednolitym i białym tle bez żadnych ozdób czy wzorów. Należy zadbać o to, by na zdjęciu nie były widoczne żadne cienie czy prześwietlenia.


Zdjęcia dzieci i niemowląt do dowodu w Toruniu

Rozmiar, format i wymogi formalne względem zdjęć dzieci do dowodów są takie same jak dla dorosłych. Z tą różnicą, że dzieci na fotografiach do dowodu mogą się uśmiechać lub delikatnie mrużyć oczy. Zdjęcia do dowodów dla dzieci w Toruniu wykonasz w salonie AB Foto w Atrium Copernicus, ul. Żółkiewskiego 15.AB Foto Toruń


Profesjonalna, doświadczona obsługa

Wysokiej jakości wydruki

Zdjęcia od ręki

Zgodne z wytycznymi polskich urzędów

Salon AB Foto w Toruniu czynny do późnych godzin wieczornych

Zdjęcia do dowodu osobistego w Toruniu - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 • Gdzie w Toruniu zrobić fotografie do dowodu osobistego?

  W Toruniu fotografie do dowodu osobistego, a także każdego innego dokumentu, wykonasz w naszym salonie AB Foto mieszczącym się w Atrium Copernicus, ul. Żółkiewskiego 15. Wszystkie fotografie spełniają wymogi formalne określone przez urząd. Zdjęcia do dowodu otrzymasz "od ręki".

 • Co prawda do dowodu potrzeba tylko jednego kolorowego zdjęcia, jednak warto wykonać cały komplet. Pozostałe fotografie można wykorzystać do innych dokumentów tożsamości.

 • W Toruniu dowód osobisty można wyrobić w Urzędzie Miasta, Wały Generała Władysława Sikorskiego 8.

 • Tak. Fotografie do wniosku o dowód spełniają takie same wymogi jak zdjęcia do paszportu i mogą być używane w obu przypadkach.

 • Tak. Nie ma zakazu robienia zdjęć do dowodu telefonem. Trzeba jednak przemyśleć takie rozwiązanie. Przede wszystkim robiąc zdjecie do dowodu smartfonem, ciężko zadbać o zachowanie wszystkich wymogów formalnych czy proporcji. W domowych warunkach utrudnione jest również zapewnienie odpowiedniego oświetlenia. Lepiej udać się do salonu AB Foto w Atrium Copernicus w Toruniu, gdzie zrobisz zdjęcia do dowodu "od ręki".

 • Dobry humor to podstawa. Przed wizytą w salonie AB Foto w Atrium Copernicus w Toruniu zadbaj o to, by się dobrze wyspać. Na miejscu rozluźnij się i zaufaj naszym pracownikom, którzy zadbają o to, by zdjęcie do dowodu spełniło Twoje oczekiwania.

 • W salonie AB Foto mieszczącym się w Atrium Copernicus, ul. Żółkiewskiego 15 w Toruniu nie tylko wykonasz zdjęcia do dokumentów tożsamości, ale również wydrukujesz fotografie do dowodu i każdego innego dokumentu.

 • Elegancka bluzka lub koszula, marynarka albo golf będą idealnym wyborem. Pamiętaj, że na zdjęciu do dowodu widać tylko górną część ciała, nie koncentruj się zatem na dolnej części garderoby.

 • Nie. Małe dzieci nie potrzebują dowodów osobistych. Wyjątek stanowi sytuacja opuszczenia terytorium Polski. Należy jednak pamiętać, że dowody osobiste, jako dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy, honorowane są głównie w krajach europejskich. Ich lista znajduje się na stronie GOV. W pozostałych przypadkach konieczne jest wyrobienie dziecku paszportu.

 • Zdjęcia do dowodów dla dzieci i niemowląt w Toruniu zrobisz w naszym salonie AB Foto w Atrium Copernicus, ul. Żółkiewskiego 15.

 • Aktualny cennik usług wykonywania zdjęć do dowodu osobistego znajduje się w zakładce "Zdjęcia do dokumentów".