Kryteria zdjęć do dowodów osobistych

Wyrabiając dowód osobisty, zwróć uwagę na to, aby fotografia nie była stara ani zniszczona. Zdjęcie musi być aktualne, kolorowe i wykonane w konkretnym formacie.


Format zdjęć do dowodu

Zdjęcia dołączone do wniosku o dowód muszą mieć następujący wymiar: szerokość zdjęcia do dowodu to 35 mm, wysokość to 45 mm. Zdjęcie cyfrowe do dowodu: 492 x 633 piksele. Maksymalny rozmiar pliku to 2,5 MB. Rozmiar głowy na zdjęciu do dowodu został określony na 34,5 mm, natomiast odległości od góry zdjęcia do czubka głowy na 3 mm.


Twarz na zdjęciu dowodowym - fotograf Olsztyn

Prawidłowe zdjęcie do dowodu wymaga patrzenia prosto w obiektyw. Nie możesz się pochylać ani skręcać głowy. Zachowaj naturalny wyraz twarzy, nie uśmiechaj się szeroko i nie mruż oczu. Twoje uszy nie muszą być na zdjęciu widoczne, a włosy mogą wychodzić poza kadr. Fotografie do dowodu spełniające wszystkie kryteria formalne zrobisz w salonie AB Foto w Aura Centrum Olsztyna, al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 16.


Malowanie się do zdjęć do dowodu

Wykonując zdjęcia do dowodu, nie musisz rezygnować z makijażu. Dopilnuj jednak, aby nie był on zbyt mocny i nie przykrywał Twoich znaków szczególnych, ani nie utrudniał identyfikacji Twojej osoby na zdjęciu. Pracownicy salonu AB Foto w Aura Centrum Olsztyna zadbają o to, by Twoje zdjęcia do dowodu przypadły Ci do gustu.


Noszenie zarostu na zdjęciach do dowodu

Zarost na fotografiach do dowodu jest dopuszczalny pod warunkiem, że nie jest zbyt bujny, nie zasłania twarzy i nie będzie utrudniał rozpoznanie Cię na fotografii.


Okulary a fotografie do dowodu

Na zdjęciach do dowodu możesz mieć okulary lub soczewki kontaktowe pod warunkiem, że nie zmieniają koloru i kształtu Twoich oczu, a oprawki nie przysłaniają brwi.


Fotografie do dowodu w Olsztynie - nakrycie głowy

Niedozwolone jest zakładanie nakryć głowy do zdjęć do dowodu. Zasada ta nie dotyczy względów religijnych. Jeśli Twoje wyznanie wymaga noszenia nakrycia głowy, do wniosku o dowód dołącz stosowne oświadczenie od Twojej wspólnoty religijnej. Musi być ona oficjalnie zarejestrowana w Polsce.


Biżuteria widoczna na zdjęciach do dowodu osobistego

Zdjęcia do dowodu nie wykluczają noszenia biżuterii. Nie może ona jednak zasłaniać Twojej twarzy ani znaków szczególnych np. blizny. Wszystkich wskazówek dotyczących tego, jak wyglądać na zdjęciach do dowodu udzielą Ci pracownicy salonu AB Foto w Aura Centrum Olsztyna przy Piłsudskiego 16.


Tła na zdjęciach do dowodów tożsamości

Zdjęcia do dowodu powinny być wykonywane na białym, jednorodnym tle bez żadnych ozdób czy wzorów. W kadrze, oprócz osoby fotografowanej, nie może być uchwycony nikt inny.


Zdjęcia dla dzieci i niemowląt do dowodów w Olsztynie

Robiąc zdjęcia dzieciom do dowodu, trzeba pamiętać, że wymogi formalne i kryteria są identyczne jak dla dowodów dla osób dorosłych. Z tą różnicą, że na fotografiach do dowodów dzieci mogą mieć bardziej ekspresyjną mimikę - mogą się uśmiechać lub przymykać oczy. Profesjonalne zdjęcia do dowodu dla dziecka wykonują nasi pracownicy w salonie AB Foto w Aura Centrum Olsztyna przy Piłsudskiego 16.AB Foto Olsztyn


Profesjonalna, doświadczona obsługa

Wysokiej jakości wydruki

Zdjęcia od ręki

Zgodne z wytycznymi polskich urzędów

Salon AB Foto w Olsztynie czynny do późnych godzin wieczornych

Zdjęcia do dowodu osobistego w Olsztynie - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 • Olsztyn, gdzie zrobić zdjęcie do dowodu?

  Fotografie do każdego dowodu tożsamości, również zdjęcia do dowodu "od ręki", wykonasz w Aura Centrum Olsztyna przy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 16, gdzie mieści się nasz salon AB Foto.

 • Wnioskując o wydanie dowodu, w urzędzie należy złożyć tylko jedno kolorowe zdjęcie. Warto jednak rozważyć zrobienie całego kompletu, bowiem pozostałe fotografie można dołączyć do wniosków o inne dokumenty.

 • Wniosek o dowód złożysz, a także odbierzesz gotowy dokument, w Urzędzie Miasta przy Placu Jana Pawła II 1.

 • Zdjęcia dowodowe spełniają takie same kryteria jak zdjęcia paszportowe. Te same fotografie można więc wykorzystać w obu przypadkach.

 • Nie ma oficjalnych wytycznych dotyczących tego, kto i gdzie powinien robić zdjęcia do dowodu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że wykonywanie zdjęć do dokumentów w domu niesie za sobą ryzyko popełnienia błędów względem formatu, proporcji czy odpowiedniego ustawienia ciała. Warto zatem wybrać się do salonu Ab Foto w Aura Centrum Olsztyna przy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 16, gdzie nasi pracownicy wykonają spełniające wszystkie wymogi zdjęcie do dowodu.

 • Aby korzystnie wyglądać na fotografiach do dowodu, trzeba być przede wszystkim wypoczętym. Solidna dawka snu, ulubiony makijaż czy fryzura oraz wygodne ubranie zagwarantują Ci to, że będziesz się dobrze prezentować na fotografiach do wniosku o dowód.

 • W Olszynie zdjęcia do dowodu wydrukujesz w naszym salonie AB Foto mieszczącym się w Aura Centrum Olsztyna.

 • Robiąc fotografię do dowodu załóż wygodne, a zarazem eleganckie ubranie. Golf w stonowanym kolorze, bluzka czy koszula będą bardzo dobrze prezentować się na zdjęciu do dokumentu tożsamości.

 • Dowody dla dzieci i niemowląt wymagane są tylko w sytuacji przekroczenia granicy. Należy jednak pamiętać, że "na dowód" można wyjechać jedynie do krajów UE, strefy Schengen i kilku innych państw np. Albanii.

 • Zdjęcia do dokumentów, zarówno dla dzieci i niemowląt, jak i osób dorosłych wykonują nasi pracownicy w salonie AB Foto w Aura Centrum Olsztyna, al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 16.

 • Ceny zdjęć do dowodów i aktualne promocje zamieściliśmy na stronie "Zdjęcia do dokumentów".