Wymagania dla zdjęć do dowodu osobistego

Zdjęcia do dokumentów mają określone pewne kryteria. Zdjęcie musi być aktualne, musi umożliwiać identyfikację Ciebie na fotografii, a także musi być wykonane w dobrej jakości.


Wymiary zdjęcia do dowodu osobistego

Fotografie do dowodu należy robić w następującym formacie: 3,5 x 4,5 cm. Zdjęcie cyfrowe do dowodu powinno mieć 492 x 633 piksele, a plik nie może przekroczyć 2,5 MB. Rozmiar głowy na zdjęciu to 34.5 mm, natomiast odległość od czubka głowy do górnej granicy fotografii powinna wynosić 3 mm. Według oficjalnych wytycznych, twarz na zdjęciach do dowodu ma zajmować 70-80% powierzchni zdjęcia. Fotografie, które spełniają powyższe wymagania i są zgodne z obowiązującymi normami, zrobisz w salonie AB Foto w Galerii VIVO! przy ul. Unii Lubelskiej 2 w Lublinie.


Pozycja i mimika twarzy na zdjęciach do dowodu - fotograf Lublin

Robiąc zdjęcia do dowodu, patrz prosto w obiektyw. Nie pochylaj się, nie przechylaj głowy ani jej nie skręcaj. Zachowaj naturalny wyraz twarzy bez grymasu. Nie uśmiechaj się zbyt szeroko i nie przymykaj oczu.


Makijaże na fotografiach do dowodu osobistego

Wiele osób zastanawia się, czy na zdjęciach do dokumentów można mieć makijaż. Tak. Pod warunkiem, że nie jest zbyt mocny, nie utrudni rozpoznania Cię na fotografii i nie zakryje Twoich znaków szczególnych. Zdjęcia do dowodu, które nie tylko spełniają wymogi formalne, ale również ukażą Twoje walory, wykonasz w naszym salonie AB Foto w Lublinie, znajdującym się w Galerii VIVO!, ul. Unii Lubelskiej 2.


Osoby z zarostem na zdjęciach do dowodu

Jeżeli nosisz zarost i nie jest on zbyt bujny, tak by utrudniał identyfikację Twojej osoby, możesz wykonać zdjęcie do dowodu z zarostem.


Soczewki i okulary na fotografiach do dowodów osobistych

Okulary oraz szkła kontaktowe są dozwolone na fotografiach do dowodu pod warunkiem, że nie zniekształcają koloru ani kształtu Twoich oczu, a zbyt szerokie soczewki nie przysłaniają brwi. Jeśli musisz nosić ciemne okulary, załóż je do zdjęcia, a zaświadczenie od lekarza dołącz do wniosku o dowód.


Fotografie do dowodu w Lublinie - nakrycia głowy na zdjęciach do dokumentów

Robiąc zdjęcie do dowodu, musisz ściągnąć swoje nakrycie głowy. Czapki, kapelusze czy chustki są na fotografiach do dowodu zabronione. Wyjątek stanowią względy religijne. W takim wypadku musisz złożyć do urzędu zaświadczenie o przynależności do danej wspólnoty, która została zarejestrowana oficjalnie w Polsce.


Biżuteria na zdjęciach do dowodów tożsamości

Zdjęcia do dowodu nie wymagają ściągnięcia biżuterii pod warunkiem, że nie zasłania ona Twojej twarzy, nie utrudni rozpoznania Ciebie i nie powoduje świetlnych refleksów podczas robienia fotografii. Możesz założyć kolczyki, jednak pamiętaj, że Twoje uszy na zdjęciu do dowodu nie muszą być widoczne.


Tło i kadr dla zdjęć do dowodu

Fotografie do dokumentów tożsamości, w tym również do dowodów, trzeba wykonywać na jednolitym białym tle bez żadnych wzorów i ozdób. W kadrze nie może być uchwycona żadna osoba poza fotografowaną ani żaden przedmiot. Na zdjęciach nie mogą być widoczne cienie lub prześwietlenia. W Lublinie zdjęcia do dowodów spełniające powyższe kryteria zrobisz w salonie AB Foto w Galerii VIVO! przy ul. Unii Lubelskiej 2.


Fotografie do dowodów dla dzieci w Lublinie

Wymiary i kryteria względem zdjęć do dokumentu tożsamości dla dzieci są takie same jak dla dorosłych. Dzieci i niemowlęta mogą się na fotografiach uśmiechać lub przymykać oczy. Zależy Ci na profesjonalnym zdjęciu dziecka do dowodu? W takim razie odwiedź nasz salon AB Foto w Galerii VIVO!.AB Foto Lublin


Profesjonalna, doświadczona obsługa

Wysokiej jakości wydruki

Zdjęcia do dowodu "od ręki"

Fotografie do dokumentów zgodne z wytycznymi polskich urzędów

Salon AB Foto w Lublinie czynny do późnych godzin wieczornych

Zdjęcia do dowodu osobistego w Lublinie - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 • Zdjęcia do dowodu osobistego - gdzie w Lublinie?

  Zdjęcia do dokumentów tożsamości, w tym zdjęcia do dowodów, zdjęcia do prawa jazdy, zdjęcia do paszportu i wiele innych, które spełniają wszystkie wymogi formalne, zrobisz w naszym salonie AB Foto w Galerii VIVO!, ul. Unii Lubelskiej 2.

 • Do wniosku o dowód wystarczy jedna kolorowa fotografia, która spełnia wyżej opisane kryteria.

 • W Lublinie wniosek o dowód można złożyć w Urzędzie Miasta, z siedzibą przy placu Króla Władysława Łokietka 1.

 • Tak. Zdjęcia do dowodu można wykorzystać przy wniosku do paszportu lub prawa jazdy.

 • Mimo iż nie ma oficjalnych wytycznych mówiących o tym, że zdjęcia trzeba wykonywać u fotografa, to jednak warto to zrobić. Przede wszystkim w domu ciężko zachować wszystkie wymogi formalne, tj. rozmiar, format i proporcje. Problematyczne może być również zapewnienie odpowiedniego tła i oświetlenia. W salonie AB Foto w Galerii VIVO! przy Unii Lubelskiej 2 nasi pracownicy zadbają o to, żebyś profesjonalne zdjęcia wysokiej jakości, spełniające wszystkie kryteria zrobił "od ręki".

 • Bycie wypoczętym to klucz do tego, by korzystnie wyjść na zdjęciach. Przed wizytą w salonie AB Foto w Galerii VIVO! w Lublinie zrób makijaż i fryzurę, w której czujesz się komfortowo, załóż wygodne ubranie i to wszystko. Nasi pracownicy zadbają o całą resztę.

 • Zdjęcia do każdego dokumentu tożsamości (i nie tylko) wydrukujesz w salonie AB Foto w Galerii VIVO! przy Unii Lubelskiej 2.

 • Ubranie powinno być schludne i wygodne, najlepiej w jednolitym kolorze, dzięki czemu będzie dobrze wyglądać na zdjęciach. Golf, elegancka bluzka czy koszula zawsze są dobrym pomysłem.

 • Niemowlęta i dzieci potrzebują dowodu tylko w sytuacji, gdy chcemy z nimi wyjechać z Polski. Należy jednak pamiętać, że jest to możliwe jedynie w krajach, w których dowód osobisty jest zaliczany do dokumentów umożliwiających przekroczenie granicy. W innym przypadku należy wyrobić paszport dla dziecka.

 • Zdjęcia do dokumentów tożsamości (w tym również fotografie do dowodu) zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci i niemowląt, zrobisz w naszym salonie AB Foto w Galerii VIVO!, ul. Unii Lubelskiej 2.

 • Nasz aktualny cennik, wraz z bieżącymi promocjami znajdziesz w zakładce "Zdjęcia do dokumentów".