Kryteria - zdjęcia do dowodu

Fotografie do dowodu muszą być kolorowe, w dobrym stanie (bez widocznych zagięć czy urwanych rogów), a przede wszystkim aktualne, aby umożliwić rozpoznanie Cię. Zakłada się, że każde zdjęcie do dokumentu tożsamości powinno być wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.


Rozmiar fotografii do dowodu

Zdjęcia dołączane do wniosku o dowód powinny mieć następujący rozmiar: 35 x 45 mm. W przypadku zdjęcia do dowodu w formie cyfrowej rozdzielczość musi być równa lub większa 492 x 633 piksele. Rozmiar pliku nie może przekroczyć 2,5 MB. Długość głowy na zdjęciu to 34.5 mm, natomiast odległość od górnej granicy fotografii do czubka głowy jest określona na 3 mm. Zdjęcia spełniające wszystkie kryteria wykonasz w salonie AB Foto w Krakowie w Bonarka City Center, ul. Henryka Kamieńskiego 11.


Głowa, twarz, mimika - fotografie do dowodu

Na zdjęciach do dowodu musisz patrzeć prosto w obiektyw. Twoja głowa nie może być obrócona ani pochylona. Zadbaj o to, by włosy nie zasłaniały twarzy. Musi być ona widoczna i dobrze oświetlona, bez żadnych cieni. Na fotografiach do dokumentów nie uśmiechaj się i nie mruż oczu. Zachowaj naturalny wyraz twarzy. Jeśli zastanawiasz się, czy musi być widać uszy na zdjęciu do dowodu, odpowiadamy, że nie.


Noszenie makijażu na zdjęciach do dowodu - fotograf Kraków

Przed wizytą w salonie AB Foto w Bonarka City Center w Krakowie możesz wykonać naturalny makijaż. Unikaj jednak takiego malowania, które utrudni rozpoznanie Cię na zdjęciu albo zakryje znaki szczególne ujęte w dowodzie.


Zarost na fotografiach do wniosku o dowód

Jeżeli zarost nie będzie utrudniał identyfikacji Twojej osoby na zdjęciu, możesz bez problemu fotografować się z wąsami lub brodą.


Wada wzroku, a fotografie do dokumentów tożsamości

Na zdjęciach do każdego dokumentu tożsamości, w tym również na fotografii do dowodu, możesz mieć założone okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe. Zwróć jednak uwagę, by zbyt duże oprawki nie zasłaniały brwi, a szkła nie zmieniły kształtu i koloru oczu. Jeżeli Twój stan zdrowia wymaga używania ciemnych okularów, możesz je mieć na zdjęciu jednak do wniosku o dowód dołącz stosowne zaświadczenie lekarskie.


Nakrycia głowy a wymogi względem zdjęć do dowodu

Zakładanie do zdjęć do dowodu czapek, kapeluszy, chust czy innych nakryć głowy jest zabronione. Możesz to zrobić jedynie w sytuacji, kiedy wymaga tego Twoja religia. W takim przypadku do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o przynależności do danej wspólnoty, która jest oficjalnie zarejestrowana w Polsce.


Zdjęcia do dowodu w Krakowie - kolczyki na fotografiach

Wymogi dotyczące zdjęć do dokumentów wyraźnie mówią o tym, że na fotografiach możesz mieć założone kolczyki, jak również każdą inną biżuterię. Warunkiem jest to, aby ozdoby nie zasłaniały Twojej twarzy ani nie odbijały światła podczas robienia zdjęć.


Zdjęcia do dowodu - jakie tło

Według podanych kryteriów, zdjęcia do dowodów należy robić na białym gładkim tle bez żadnych wzorów. Na fotografii nie może znajdować się żaden przedmiot ani żadna osoba za wyjątkiem fotografowanej.


Zdjęcia do dowodu dla małego dziecka w Krakowie

Wymogi dotyczące zdjęć do dowodów dla niemowląt i małych dzieci są mniej restrykcyjne niż w stosunku do osób dorosłych. Ich mimika może być bardziej ekspresyjna (akceptowany jest uśmiech lub przymknięte oczy), natomiast format zdjęcia i pozostałe kryteria są takie same. Jeżeli potrzebujesz zdjęcia dla dziecka do dowodu w Krakowie, przyjdź do salonu AB Foto w Bonarka City Center.AB Foto Kraków


Profesjonalna, doświadczona obsługa

Wysokiej jakości wydruki

Zdjęcia do dowodu "od ręki"

Fotografie do dokumentów zgodne z wytycznymi polskich urzędów

Salon AB Foto w Krakowie czynny do późnych godzin wieczornych

Zdjęcia do dowodu osobistego w Krakowie - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 • Gdzie w Krakowie zrobić zdjęcia do dowodu?

  Fotografie do dokumentów tożsamości, w tym zdjęcia do dowodu, zdjęcia do prawa jazdy i wielu innych zrobisz "od ręki" w naszym salonie AB Foto w Bonarka City Center przy ulicy Henryka Kamieńskiego 11.

 • Do wniosku o dowód potrzebujesz tylko jednego zdjęcia. Identyczną fotografię możesz również wykorzystać jako zdjęcie do prawa jazdy lub zdjęcie do dowodu. Warto zatem zrobić cały komplet.

 • Wniosek o dowód w Krakowie złożysz w Urzędzie Miasta, ul. Wielicka 28a.

 • Fotografie, które dołączasz do wniosku o dowód, możesz również wykorzystać m.in. jako fotografie do paszportu czy fotografie do prawa jazdy.

 • Co prawda zdjęcie do dowodu możesz wykonać smartfonem, jednak w warunkach domowych nie zawsze jest to łatwe. Przede wszystkim ciężko sprawdzić odpowiedni format i proporcje twarzy w kadrze. Dodatkowo problematyczne może być znalezienie odpowiedniego tła i zapewnienie prawidłowego oświetlenia. Z pewnością szybszym i łatwiejszym rozwiązaniem jest wizyta w salonie AB Foto w Bonarka City Center w Krakowie, gdzie nasi pracownicy wykonają spełniające wszystkie wymogi formalne zdjęcie do dowodu "od ręki".

 • Aby wyjść korzystnie na zdjęciach do dowodu, należy być przede wszystkim wyspanym i wypoczętym. Jeżeli zastanawiasz się, jak wyjść ładnie na zdjęciu do dowodu, zrezygnuj z pośpiechu. Rumieniec na twarzy czy spocone świecące się czoło nie będą wyglądać estetycznie. Tego dnia nałóż delikatny makijaż, zrób ulubioną fryzurę (która nie zasłania twarzy) i oddaj się w ręce naszych pracowników w salonie AB Foto w Krakowie w Bonarka City Center. Oni zadbają o to, aby Twoje zdjęcie do dowodu było nie tylko poprawne w kwestii formalnej, ale również twarzowe.

 • W salonie AB Foto mieszczącym się w Bonarka City Center przy Kamieńskiego 11 nie tylko zrobisz zdjęcia do dowodu, ale również wydrukujesz swoje zdjęcia do dokumentów tożsamości.

 • Robiąc zdjęcia do dowodu, warto wybrać ubranie, które jest wygodne, a zarazem eleganckie. Kobiety powinny postawić na ponadczasową białą bluzkę, mężczyźni na koszulę. Można także założyć marynarkę. Ponieważ na fotografiach do dowodu widać jedynie dekolt i fragment ramion, nie warto poświęcać uwagi dolnej części garderoby.

 • Dzieci i niemowlęta nie potrzebują dowodu, jednak dowód dla niemowlęcia lub dziecka należy wyrobić, jeżeli chcemy z nim wyjechać poza granicę Polski. Jako dokument uprawniający przekroczenie granicy, dowód uznawany jest w krajach UE, w strefie Schengen oraz kilku innych państwach np. Albania i Czarnogóra.

 • Fotografie do dowodu dla niemowlaka, małego dziecka oraz osoby dorosłej możesz wykonać w salonie AB Foto, mieszczącym się w Bonarka City Center przy Henryka Kamieńskiego 11.

 • Bieżące ceny zdjęć do dokumentów znajdziesz na naszej stronie w zakładce "Zdjęcia do dokumentów".