Zdjęcia do dowodu - wymogi formalne

Fotografie do dowodu muszą być wyraźne, aktualne, niezniszczone i umożliwiające rozpoznanie Ciebie. Twarz na zdjęciach do dokumentów powinna zajmować 70-80% ich powierzchni.


Jaki jest format zdjęć do dowodu

Do wniosku o dowód dołącz zdjęcie w formacie: 35 x 45 mm. Jeśli masz fotografię w wersji cyfrowej do dowodu, to jego minimalna rozdzielczość musi być 492 x 633 piksele, a rozmiar nie może przekraczać 2,5 MB. Głowa na zdjęciu powinna zajmować 34.5 mm, natomiast odległość od wierzchołka głowy do górnej granicy zdjęcia musi mieć 3 mm. O zachowanie wszystkich wymogów formalnych zadbają nasi pracownicy salonu AB Foto w Kielcach w Galerii Korona przy Warszawskiej 26.


Wyraz twarzy na fotografii do dowodu

Na zdjęciach do dowodu nie wolno się szeroko uśmiechać ani zamykać oczu. Patrz prosto w obiektyw i nie przechylaj głowy. Uszy na fotografiach nie muszą być widoczne, a włosy mogą wychodzić poza kadr, jednak nie powinny zasłaniać twarzy.


Makijaż a dowód osobisty - fotograf Kielce

Subtelny makijaż z pewnością podkreśli Twoją urodę i sprawi, że robiąc zdjęcia do dowodu będziesz czuła się pewniej. Zadbaj jednak o to, by nie był on zbyt mocny, nie utrudniał rozpoznania Cię na fotografii, a przede wszystkim nie ukrywał Twoich znaków szczególnych np. znamiona.


Zarost na fotografiach do dowodu

Zarost na zdjęciach do dokumentów tożsamości jest jak najbardziej dozwolony. Należy jednak zadbać o to, by zbytnio nie zasłaniał twarzy i nie utrudniał rozpoznania fotografowanej osoby.


Fotografie do dowodu osobistego - wady wzroku

Jeżeli nosisz okulary lub soczewki kontaktowe, mogą być one widoczne na zdjęciu. Dopilnuj jednak, żeby zbyt duże oprawki nie zasłaniały Twoich oczu, a szkła nie zmieniały ich kształtu i koloru. Jeżeli ze względów zdrowotnych używasz ciemnych okularów, do wniosku o dowód dołącz zaświadczenie od lekarza.


Chusty, czapki i kapelusze na zdjęciach do wniosku o dowód

Robiąc zdjęcie do dowodu, musisz zrezygnować z nakrycia głowy. Jego założenie jest możliwe tylko ze względów religijnych. W takim przypadku do wniosku musisz dołączyć dokument świadczący o Twojej przynależności do danej wspólnoty. Musi być ona oficjalnie zarejestrowana w naszym kraju.


Fotografie do dowodów w Kielcach - ozdoby

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na zdjęciu do dowodu mieć kolczyki, korale czy broszkę. Nie mogą one jednak zasłaniać twarzy ani żadnych znaków szczególnych. Nie powinny też powodować świetlnych refleksów na zdjęciu.


Drugi plan na zdjęciach do dowodu

Fotografie do dokumentów tożsamości należy robić na jednolitym białym tle. W kadrze nie może być uchwycona żadna inna osoba ani żaden przedmiot. Należy zadbać o odpowiednie oświetlenie pomieszczenia, w którym robiona jest fotografia.


Fotografie do dowodu dla dziecka w Kielcach

W odróżnieniu od osób dorosłych, niemowlęta i dzieci do lat pięciu na zdjęciach do dokumentów mogą się uśmiechać lub mieć zamknięte oczy. W kadrze nie może się jednak znajdować żadna zabawka czy inny przedmiot. Pozostałe kryteria są tożsame ze zdjęciami do dowodu dla dorosłych. Profesjonalne fotografie dziecięce do dowodu zrobisz w salonie AB Foto w Galerii Korona.AB Foto Kielce


Profesjonalna, doświadczona obsługa

Wysokiej jakości wydruki

Zdjęcia do dowodu "od ręki"

Fotografie do dokumentów zgodne z wytycznymi polskich urzędów

Salon AB Foto w Kielcach czynny do późnych godzin wieczornych

Zdjęcia do dowodu osobistego w Kielcach - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 • Zdjęcie do dowodu w Kielcach - gdzie zrobić?

  Fotografie do dokumentów tożsamości, w tym zdjęcia do dowodu, wykonasz w salonie AB Foto w Galerii Korona przy ul. Warszawskiej 26. Gotowe fotografie, które spełniają wszystkie wymogi formalne, odbierzesz "od ręki" już po kilku minutach.

 • Do wniosku o dowód potrzebujesz tylko jednego zdjęcia. Identyczną fotografię możesz również wykorzystać jako zdjęcie do prawa jazdy lub zdjęcie do dowodu. Warto zatem zrobić cały komplet.

 • Dokumenty tożsamości w Kielcach możesz wyrobić w Urzędzie Miasta z siedzibą przy Szymanowskiego 6.

 • Tak. Te same zdjęcia możesz wykorzystać przy wniosku o dowód, paszport oraz prawo jazdy.

 • W teorii możesz samodzielnie zrobić zdjęcie do dowodu, jednak w praktyce nie jest to dobry pomysł. W warunkach domowych trudniej Ci będzie zachować wszystkie wymogi formalne. Szybszym rozwiązaniem jest wizyta w salonie AB Foto w Galerii Korona, gdzie profesjonalna obsługa zadba o wykonanie jak najlepszej jakości zdjęć, spełniających wszystkie kryteria.

 • Dobry nastrój i bycie wypoczętym to klucz do tego, aby dobrze wyglądać na fotografiach do dokumentów. Oddając się w ręce naszych specjalistów w salonie AB Foto w Galerii Korona, nie musisz się niczym więcej przejmować. Oni zadbają o to, by zdjęcia były jak najlepsze.

 • W naszym salonie AB Foto w Galerii Korona wydrukujesz nie tylko zdjęcia do dowodu, ale również fotografie w wielu innych formatach.

 • Na fotografiach do dowodu zawsze sprawdza się ponadczasowa koszula, elegancka bluzka lub marynarka. Z tyłu głowy miej fakt, że w kadrze widać tylko fragment ramion. Zatem nie musisz koncentrować się na dolnej części ubioru.

 • Nie ma takiego wymogu, jednak konieczne jest wyrobienie dowodu dla dziecka, jeżeli chcesz z nim przekroczyć granicę. Zwróć jednak uwagę na to, czy kraj, do którego chcesz wjechać uznaje dowody, czy potrzebny będzie paszport dla dziecka.

 • Zdjęcia dziecka do dokumentów w Kielcach zrobisz w salonie AB Foto w Galerii Korona przy ulicy Warszawskiej 26.

 • Aktualne ceny zdjęć do dowodu znajdziesz w zakładce "Zdjęcia do dokumentów".