Jakie są kryteria zdjęć do dowodu

Zdjęcie do wniosku o dowód musi być aktualne i powinno umożliwiać bezproblemową identyfikację Twojej tożsamości. Nie może być zniszczone, a także wykonane w złej jakości. Fotografie do dowodu w Jastrzębiu-Zdroju zrobisz w salonie AB Foto w Galerii Zdrój przy ulicy Podhalańskiej 26.


Format zdjęcia do dowodu - fotograf Jastrzębie-Zdrój

Wyrabiając dowód osobisty, musisz mieć zdjęcie w następującym formacie: szerokość: 3,5 cm, wysokość: 4,5 cm. Jeśli masz zdjęcie cyfrowe do dowodu osobistego jego minimalna rozdzielczość to 492 x 633 piksele, a maksymalny rozmiar 2,5 MB. Twoja głowa powinna mieć rozmiar 34.5 mm, a odległość od górnej granicy zdjęcia do wierzchołka głowy to 3 mm.


Pozycja twarz i mimika na zdjęciach do dowodu osobistego

Fotografie do dowodu należy wykonywać patrząc prosto w obiektyw. Nie schylaj ani nie przekrzywiaj głowy. Zachowaj naturalny wyraz twarzy bez szerokiego uśmiechu czy zmrużonych oczu. Uszy na zdjęciu do dowodu osobistego nie muszą być widoczne. Wszystkich wskazówek udzielą Ci pracownicy salonu AB Foto w Jastrzębiu-Zdroju w Galerii Zdrój, ulica Podhalańska 26.


Jastrzębie-Zdrój: Make-up na fotografiach do dowodu

Przed zrobieniem zdjęcia do dowodu w salonie AB Foto w Galerii Zdrój na Podhalańskiej 26 możesz wykonać makijaż. Powinien być on jednak naturalny i delikatny. Nie może tuszować Twoich znaków szczególnych (m.in. znamion), a także utrudniać identyfikacji.


Wąsy i broda na zdjęciu do dowodu osobistego

Jeżeli nosisz zarost, przed wykonaniem fotografii do dowodu nie musisz go golić. Bądź jednak pewien, że zbytnio nie zasłania Twojej twarzy i nie będzie stanowić problemu podczas sprawdzania Twojej tożsamości.


Zdjęcia do dowodu osobistego w Jastrzębiu-Zdroju - soczewki i okulary

Noszenie okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych na zdjęciach do dowodów tożsamości jest dozwolone. Zwróć jednak uwagę na to, aby nie zakrywały oczu ani nie wpływały na zmianę ich kształtu czy koloru. Jeżeli ze względu na wadę wzroku musisz nosić ciemne okulary, do wniosku załącz zaświadczenie od lekarza.


Fotografie do dowodu - nakrycia głowy

Zabronione jest noszenie jakiegokolwiek nakrycia głowy podczas robienia zdjęć do dowodów osobistych. Wyjątkiem są powody religijne. W takim wypadku do wniosku musisz dołączyć dokument potwierdzający to, że należysz do konkretnej grupy wyznaniowej zarejestrowanej w naszym kraju.


Biżuteria na zdjęciach do dowodu

Noszenie biżuterii na zdjęciach do dowodu jest dozwolone, jeżeli nie zasłania ona Twojej twarzy ani nie utrudnia wykonania fotografii np. poprzez odbijanie światła.


Fotografie do dowodu w Jastrzębiu-Zdroju - tło

Zdjęcia do dowodu wykonuje się na białym i jednolitym tle. Na fotografii nie może być uwieczniony żaden przedmiot ani inna osoba.


Zdjęcia niemowlaka i małego dziecka do dowodu w Jastrzębiu-Zdroju

Format zdjęć do dowodu dla niemowląt i dzieci jest identyczny jak do dowodów osób dorosłych. Niemowlęta i dzieci do lat pięciu mogą się na zdjęciach uśmiechać lub mieć zamknięte oczy. Dziecko nie może jednak trzymać żadnej zabawki ani być sfotografowane w towarzystwie rodzica lub opiekuna. Jeżeli chcesz wykonać takie zdjęcie przyjdź do salonu AB Foto w Galerii Zdrój.

Salon AB Foto w Galerii Zdrój (zostaniesz przekierowany na stronę galerii).AB Foto Jastrzębie-Zdrój - Galeria Zdrój


AB Foto Jastrzębie-Zdrój


Profesjonalna, doświadczona obsługa

Wysokiej jakości wydruki

Zdjęcia do dowodu "od ręki"

Fotografie do dokumentów zgodne z wytycznymi polskich urzędów

Salon AB Foto w Jastrzębiu-Zdroju czynny do późnych godzin wieczornych

Zdjęcia do dowodu osobistego w Jastrzębiu-Zdroju - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania