Dowód osobisty - wymagania dotyczące zdjęć

Zdjęcie do dowodu osobistego musi być aktualne. Najlepiej, aby było wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Jeżeli w tym czasie Twój wygląd diametralnie się zmienił, warto rozważyć wizytę w naszym salonie AB Foto w Białymstoku, gdzie profesjonalna obsługa wykona nową fotografię do dowodu, zgodnie z rządowymi wytycznymi.


Format zdjęcia do dowodu - fotograf Białystok

Wnioski składane w urzędzie: format zdjęcia do dowodu osobistego: 35 mm x 45 mm (szerokość x wysokość). Wnioski online: format zdjęcia cyfrowego do dowodu osobistego: 35 mm x 45 mm (szerokość x wysokość), minimalna rozdzielczość: 492 x 633 piksele; maksymalna wielkość: 2,5 MB. Proporcje w zdjęciu do dowodu: Wysokość głowy: 34.5 mm, Odległość od góry fotografii do wierzchołka głowy: 3 mm


Twarz na fotografiach do dowodu osobistego

Wyraz twarzy na zdjęciu do dowodu osobistego powinien być naturalny, lecz bez szerokiego uśmiechu. Usta zamknięte, brwi odsłonięte, a oczy otwarte. Nie przechylaj głowy i skieruj ją prosto w obiektyw aparatu. Uszy na zdjęciach mogą być zakryte przez włosy.


Makijaż na zdjęciu do dowodu

Robiąc zdjęcia do dowodu w Białymstoku możesz mieć lekki makijaż, jednak nie może on tuszować znaków charakterystycznych tj. blizny czy pieprzyki.


Zdjęcie do dowodu w Białymstoku - zarost

Zarost na zdjęciach do dowodu jest dozwolony, pod warunkiem, że nie utrudnia on Twojej identyfikacji. Jeżeli obawiasz się, że Twoja broda lub wąsy mogą być problematyczne przy sprawdzaniu Twojej tożsamości, przed wizytą w salonie fotograficznym AB Foto w Alfa Centrum Białystok udaj się do fryzjera.


Okulary na zdjęciach do dowodu osobistego

Na fotografiach do dowodu osobistego możesz mieć założone okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe. Nie mogą one jednak zasłaniać ani zmieniać koloru czy kształtu Twoich oczu. Pamiętaj: jeśli ze względów zdrowotnych na zdjęciu do dokumentu tożsamości musisz mieć założone ciemne okulary, do dokumentacji dołącz orzeczenie o niepełnosprawności.


Białystok: Nakrycie głowy na zdjęciu do dowodu

Nakrycie głowy na zdjęciach do dowodu jest możliwe tylko wtedy, kiedy wymaga tego Twoje wyznanie. W tej sytuacji do wniosku o dowód osobisty musisz dołączyć dokument poświadczający przynależność do danej wspólnoty wyznaniowej zarejestrowanej w Polsce.


Zdjęcia do dowodu a biżuteria

Na zdjęciach do dokumentu tożsamości jakim jest dowód osobisty możesz mieć biżuterię, jednak nie powinna ona zasłaniać Ci twarzy lub utrudniać wykonania dobrej jakości fotografii.


Tło na zdjęciach do dowodu osobistego

Zdjęcie do dowodu osobistego musi być zrobione na białym i jednolitym tle. Na fotografii do dowodu nie może być uchwycona inna osoba, oprócz fotografowanej. Profesjonalne i spełniające wszystkie kryteria zdjęcie do dowodu osobistego w Białymstoku zrobisz w naszym salonie AB Foto w Galerii Centrum.


Zdjęcie do dowodu dla dziecka w Białymstoku

Format zdjęć do dowodu dla dzieci i niemowląt oraz osób dorosłych jest taki sam. Różnica polega na tym, że na fotografiach do dowodu dzieci mają większą swobodę w kwestii mimiki, mogą się uśmiechać, być zbyt poważne lub przymykać oczy. Profesjonalne fotografie dzieci do dowodu wykonasz w salonie AB Foto w Alfa Centrum, ul. Świętojańska 15.

Znajdź salon AB Foto na planie Alfa Centrum (zostaniesz przekierowany na stronę galerii).AB Foto Białystok - Alfa Centrum


AB Foto Białystok


Profesjonalna, doświadczona obsługa

Wysokiej jakości wydruki

Zdjęcia od ręki

Zgodne z wytycznymi polskich urzędów

Salon AB Foto w Białymstoku czynny do późnych godzin wieczornych

Zdjęcia do dowodu osobistego - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

  • Gdzie zrobić zdjęcie do dowodu w Białymstoku?

    Zdjęcia do dokumentów, w tym fotografie do dowodu osobistego, zrobisz w salonie AB Foto w Alfa Centrum przy ulicy Świętojańskiej 15. Zdjęcia, również te w formie elektronicznej, wykonujemy w zaledwie kilka minut przy zachowaniu najwyższej jakości i obowiązujących norm prawnych.

  • Składając wniosek o dowód wystarczy dołączyć jedną fotografię. Warto jednak wykonać cały komplet. Pamiętaj bowiem, że zdjęcie do dowodu możesz wykorzystać również przy składaniu wniosku o paszport.

  • Dowód osobisty oraz inne dokumenty tożsamości wyrobisz w Urzędzie Miasta przy ulicy ul. Słonimskiej 1.

  • Jak najbardziej. Wymogi względem zdjęcia do dowodu są takie same jak względem zdjęcia do paszportu.

  • Wiele osób chce samodzielnie wykonać zdjęcia do dokumentów. Często zastanawiają się, jak zrobić zdjęcie do dowodu telefonem. Pamiętaj, takie rozwiązanie niesie za sobą ryzyko, że fotografia będzie niewyraźna lub nie spełni wymogów formalnych. Lepiej udać się do salonu fotograficznego i tam oddać się w ręce profesjonalistów. W Białymstoku zdjęcia do dokumentów tożsamości, w tym również do dowodu osobistego, wykonasz w Salonie AB Foto, mieszczącym się w Alfa Centrum Białystok przy ul.Świętojańskiej 15.

  • Do salonu fotograficznego przyjdź wypoczęty i wyspany. Nałóż delikatny makijaż, zrób fryzurę, która nie zakrywa Twojej twarzy. To wystarczy. Resztą zajmą się specjaliści z salonu AB Foto w Alfa Centrum Białystok, którzy zadbają o to, żebyś na zdjęciu wyszedł jak najlepiej.

  • Zdjęcia do dowodu osobistego, a także fotografie do innych dokumentów tożsamości, wydrukujesz w salonie AB Foto w Alfa Centrum przy ul. Świętojańskiej 15.

  • Fotografie do dowodów osobistych, zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych wykonujemy w salonie AB Foto, mieszczącym się przy ul.Świętojańskiej 15 w Alfa Centrum.