Pomysły na prezenty z wydrukowanych zdjęć


Własnoręcznie zrobione prezenty cieszą się niezwykłą popularnością. Nie tylko dają gwarancję przygotowania niepowtarzalnego podarunku, ale pokazują Twoje zaangażowanie wobec obdarowywanej osoby.
Prezent świąteczny DIY - pamiątkowy album ze zdjęciami

Najpiękniejsze wspomnienia związane z obdarowaną osobą zebrane w jednym miejscu. Pamiątkowy album scrapbooking to doskonały pomysł na wyjątkowy, a zarazem tani prezent świąteczny. Do jego przygotowania będziesz potrzebować kilku/kilkunastu fotografii, pusty album, ozdobny zeszyt z czystymi kartkami i twardą okładką, klej oraz kolorowe pisaki.

Aby zamienić zwykły album scrapbooking w „księgę wspomnień”, obok zdjęć wklej pamiątki związane z uwiecznioną chwilą. Przykładowo, jeżeli zamieszczasz zdjęcie z wakacji, nie zapomnij dodać pamiątkowej pocztówki kupionej na tym wyjeździe. Obok fotografii z koncertu świetnie wkomponuje się bilet wstępu lub opaska na rękę, a zdjęcie z randki doskonale uzupełni zaschnięty płatek róży.


Pomysły na prezenty z wydrukowanych zdjęć


Pomysły na prezenty świąteczne - dekoracja na ścianę ze zdjęć

Ten podarunek to doskonale pole do popisu dla kreatywności. Do jego wykonania potrzebujesz kilku fotografii, sznurka lub linki, klamerek, kleju oraz dowolnych ozdób, np. koralików, muszelek lub piórek.

Na sznurek nawlecz koraliki lub przyklej wybrane przez Ciebie ozdoby. Zdjęcia przymocuj przy pomocy klamerek albo kleju. Twoja „ramka” może mieć kilka rzędów. Wystarczy, że do fotografii przykleisz sznurek, a do drugiego końca przymocujesz kolejną fotografię. To dobry pomysł, aby chronologicznie ułożyć dowolne wydarzenie np. Wasz związek lub historię przyjaźni. Taka ozdoba może być zawieszona na gwoździkach lub haczykach przyklejanych do ściany.


Własnoręcznie zrobione prezenty - pudełko ozdobione zdjęciami

To pomysł na prezent dla osób, które wykazują minimalne zainteresowanie majsterkowaniem. Do jego przygotowania potrzebujesz 5 lub 6 kwadratowych deseczek lub sklejki, kleju, kilku fotografii oraz ewentualnie mini zawiasów i śrubokrętu. Wystarczy skleić ze sobą pięć deseczek w sześcian z jedną brakującą ścianą służącą jako górny otwór do umieszczania przedmiotów w pudełku. Do każdej ze ścian przyklej wybrane fotografie. Podobnie, jak w przypadku dekoracji na ścianę, możesz pokusić się o doklejenie innych ozdób np. guzików, koralików lub przyozdobienie pudełka brokatem.

Jeśli czujesz się na siłach, możesz w skrzynce zamontować wieczko z kolejnej deseczki. Do jego przymocowania wystarczą mini zawiasy, śrubokręt i wiertarka do wywiercenia niewielkich otworów. Tak przygotowany prezent może posłużyć jako skrzynia do przechowywania pamiątek wspólnie spędzonych chwil. Mocując wieczko klejem i wycinając w nim niewielką dziurkę, zamienisz skrzynię w niepowtarzalną skarbonkę.


Pomysły na prezenty DIY - ramka ze zdjęciem 3D

Zrobione przez Ciebie zdjęcie, samo w sobie może stanowić niepowtarzalny prezent świąteczny dla kogoś, „kto już wszystko ma”. Wystarczy wydrukować wybraną fotografię i umieścić ją w ramce.

Przy pomocy kilku ozdób zdjęcie w ramce zamienisz w obraz 3D. Przykładowo, jeśli fotografia przedstawia zachód słońca na plaży, do ramki możesz przymocować muszle, które dadzą wrażenie trójwymiarowości. Jeżeli w kadrze został uchwycony leśny krajobraz, jego dopełnieniem mogą być małe odłamki kory drzew. Ozdoby na ramce możesz także dopasować do wystroju wnętrz obdarowywanej osoby. Przykładowo, jeśli w jej salonie na poduszkach lub zasłonach dominują motyle, ozdoby z takim motywem umieść również na ramce.


Jaki prezent dla bliskich - puzzle ze zdjęcia

Tak, puzzle również możesz wykonać od początku do końca samodzielnie. Wystarczy wybrać fotografię w dużym formacie i przy pomocy programu PictureToPeople nałożyć na nią wzór puzzli. Sam zdecyduj o ilości czy wielkości elementów. Tak przygotowany plik graficzny wydrukujesz „od ręki” w salonach AB Foto. Teraz wystarczy podkleić zdjęcie, aby jego gramatura była większa i zabrać się za wycinanie po wyznaczonych liniach. Oczywiście możesz to zrobić bez nałożonego wcześniej wzoru. Co prawda taka czynność zajmuje trochę czasu, ale daje satysfakcję, że prezent od początku do końca został przygotowany własnoręcznie.